Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Szczepionka na koronawirusa. Nowe informacje z Rosji

55

W sobotę Rosja rozpoczęła szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepionka jest dostępna w 70 klinikach w Moskwie. Najpierw otrzymali ją nauczyciele, lekarze, personel medyczny i pracownicy socjalni.

Szczepionka na koronawirusa. Nowe informacje z Rosji
Mieszkańcy Moskwy szczepią się na COVID-19 (PAP, EPA, SERGEY KISILEV)

W Rosji rozpoczęły się już szczepienia przeciwko COVID-19. Pacjenci otrzymują szczepionkę Sputnik V, która została zarejestrowana w sierpniu jako pierwsza na świecie.

Preparat dostępny jest w 70 klinikach w Moskwie. Tysiące ludzi zarejestrowało się, by w weekend zostać zaszczepionym. Na razie szczepionka oferowana jest nauczycielom, lekarzom, personelowi medycznemu i pracownikom socjalnym w wieku od 18 do 60 lat.

Gdy szczepionek będzie więcej, lista osób, które będą mogły ją przyjąć, zostanie rozszerzona. Prezydent Władimir Putin twierdzi, że w ciągu najbliższych dni Rosja wyprodukuje dwa miliony dawek preparatu.

Rosyjska szczepionka ma 95-procentową skuteczność

Twórcy szczepionki twierdzą, że jest skuteczna w 95 procentach i nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych, jednak testy wciąż trwają. Preparat aplikowany jest dwa razy w odstępie 21 dni.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. "Lekarze nie otrzymali żadnych procedur"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić