aktualizacja 

Szczepionka Pfizera dopuszczona w drugim kraju na świecie!

29

Królestwo Bahrajnu poinformowało w piątek o dopuszczeniu do użytku szczepionka na koronawirusa. To drugi kraj na świecie, który zdecydował się na taki krok.

Szczepionka Pfizera dopuszczona w drugim kraju na świecie!
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Vitaly Nevar)

Państwowa agencja informacyjna poinformowała w piątek, że Bahrajn jako drugi kraj na świecie dopuścił do użytku szczepionkę Pfizera i BioNTech. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, którzy otrzymali od władz obietnicę, że te zrobią wszystko, aby "chronić zdrowie i życie" obywateli.

Potwierdzenie zatwierdzenia przez Krajowy Urząd Regulacji Zdrowia Królestwa Bahrajnu nastąpiło po dokładnej analizie i przeglądzie wszystkich dostępnych danych - czytamy na stronie agencji Bahrain News.

Choć jest to świetna informacja, to jednak, jak twierdzą eksperci, Bahrajn może mieć niemałe kłopoty w przechowywaniu szczepionki na terenie kraju. Wszystko z powodu warunków klimatycznych.

W Bahrajnie temperatury latem sięgają nawet 40 st. Celsjusza. Tymczasem szczepionka Pfizera i BioNTech powinna być transportowana w bardzo niskiej temperaturze, oscylującej wokół -70 st. Celsjusza.

W Bahrajnie jak dotąd odnotowano prawie 87,5 tys. przypadków zakażenia wśród obywateli. To sporo jak na kraj, który zamieszkuje ok. 1 450 000 osób.

Nie podano, ile dawek szczepionki Bahrajn zdecydował się zakupić.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić