BOB| 
aktualizacja 

Bliski współpracownik wyjawił sekret Jarosława Kaczyńskiego

444

Tomasz Krawczyk to postać bardzo dobrze znana w szeregach PiS. Ceniony ekspert postanowił zdradzić, czym przyciąga do siebie Jarosław Kaczyński.

Bliski współpracownik wyjawił sekret Jarosława Kaczyńskiego
Jarosław Kaczyński tak przekonał do siebie eksperta (akpa)

Jarosław Kaczyński ma wielu przeciwników, ale to nie zmienia faktu, że od wielu lat jest jednym z czołowych polityków w Polsce. To on zbudował potęgę Prawa i Sprawiedliwości, a efektem jest przywrócenie tej partii do władzy. W czym tkwi sekret jego sukcesów?

"Dałem się uwieść Jarosławowi Kaczyńskiemu"

Na ten temat wypowiedział się Tomasz Krawczyk. To filozof prawa, ekspert w sprawach europejskich i były doradca m.in. Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. W "Polityce" zdradził, czym przekonał go do siebie lider PiS.

Dałem się uwieść Jarosławowi Kaczyńskiemu. On jest jednym z wielkich demiurgów polskiej polityki. (…) Mnie pociągała jego totalna sprawczość. Trochę jak u Carla Schmitta, który od zawsze mnie fascynował - mówi Krawczyk.

Ceniony doradca przyznał, że jego zaangażowanie w działalności PiS to także efekt rządów Platformy Obywatelskiej. Oberwało się drugiej sile politycznej w kraju.

Byłem zmęczony rządami Platformy, szczególnie żenującym premierostwem pani Kopacz. Tamta władza była syta i niespecjalnie interesowała się Polską. W tym momencie przychodzi Jarosław, który ogłasza, że wszystko zmienimy. A zaraz potem daje dowód swojej siły, windując polityka z trzeciego szeregu do godności prezydenta - tłumaczy.

Krawczyk przy okazji skomentował plotki, że Kaczyński może namaścić na swojego następcę Morawieckiego. Ekspert szczerze przyznał, że jego zdaniem obecny premier nie ma na to szans.

Zobacz także: Morawiecki traci swoją pozycję? Profesor nie ma wątpliwości
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić