o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Szczepionka Pfizera na COVID-19. Przełom w USA

78
Podziel się

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła awaryjne użycie szczepionki firm Pfizer i BioNtech w Stanach Zjednoczonych. Szczepienia zaczną się w ciągu kilku najbliższych dni.

Szczepionka Pfizera na COVID-19. Przełom w USA
(PAP)
bEhpESCt

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła awaryjne użycie szczepionki firm Pfizer i BioNtech w Stanach Zjednoczonych. Decyzję podjęto na spotkaniu zewnętrznych doradców FDA. Stosunkiem głosów 17:4 eksperci opowiedzieli się za użyciem szczepionki w nagłych przypadkach.

Zezwolenie FDA na awaryjne użycie pierwszej szczepionki na COVID-19 jest znaczącym kamieniem milowym w walce z tą wyniszczającą pandemią, która dotknęła tak wiele rodzin w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie - powiedział komisarz FDA dr Stephen Hahn.
bEhpESCv

W ciągu najbliższych kilku tygodni zaszczepionych ma zostać około 20 mln Amerykanów. To ważny krok w kierunku zakończenia pandemii, która spowodowała śmierć niemal 300 tys. obywateli Stanach Zjednoczonych.

Władze USA planują, by 20 mln obywateli przyjęło szczepionkę w grudniu, 30 mln w styczniu i 50 mln w lutym. Firma Pfizer deklaruje, że do grudnia tego roku może dostarczyć dawki potrzebne do zaszczepienia 12,5 mln Amerykanów. Inna firma, Moderna, która prawdopodobnie również uzyska zezwolenie od FDA w ciągu tygodnia, może dostarczyć kolejne 10 mln dawek szczepionki.

bEhpESCB

W Stanach Zjednoczonych każdy stan oddzielnie decyduje kto jako pierwszy powinien przyjąć szczepionkę na koronawirusa. Specjaliści zalecają jednak, by pierwsi zaszczepili się pracownicy służby zdrowia oraz osoby w domach opieki.

Wciąż nie wiadomo jednak czy szczepionka powstrzymuje rozprzestrzenianie się wirusa. Trwają badania które mają odpowiedzieć na to pytanie, dlatego osoby, które przyjęły szczepionkę powinny nadal nosić maseczki i zachować dystans społeczny.

Zobacz także: Tomasz Rożek o trzeciej fali koronawirusa (WIDEO)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhpESCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
Ida
6 miesięcy temu
W pierwszej kolejności zaszczepią służbę zdrowia,tak zapewne będzie to placebo...I na ogień seniorzy i cała reszta pisowskiej telewizji poleci bo Pan Morawiecki przemówi...i tak zacznie się selekcja...
Prawdomówny
6 miesięcy temu
Zezwolenie na używanie szczepionki Pficera,jest kamieniem milowym w wyniszczaniu ludzi dzięki Covido-kłamstwu-19
Art
6 miesięcy temu
Chińczycy się nie szczepią?
bEhpESCX
kit
6 miesięcy temu
Tam przynajmniej oficjalnie mówi się,że nie wiadomo co sie stanie,więc osoby zaszczepione powinny nosić dalej maseczki i nadal stosować się do obostrzeń.A u nas niestety jest odwrotnie i ludziom wciska się kit.
Artek
6 miesięcy temu
Zaczną od resztek Indian?
SzaryWilk
6 miesięcy temu
Nienawidze tego kraju, ale ludzi zal...
AntyTeza
6 miesięcy temu
A AstraZeneca wspolpracuje ze Sputnikiem V, ale o tym nie wolno sie wam dowiedziec...
gates 2019
6 miesięcy temu
okaże się że będą roznosicielami chnavirusa19 przez lata i będą się szczepić dwa razy do roku by dalej roznosić
ab negatio
6 miesięcy temu
Szczepiienie niczym nie grozi. NICZYM. NIE MA ZADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. Co prawda , to wiadomość z trzeciej rąki. Od osoby , która szczepiąc się , miała jeszcze dwie.
ab negatio
6 miesięcy temu
Szczepiienie niczym nie grozi. NICZYM. NIE MA ZADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. Co prawda , to wiadomość z trzeciej rąki. Od osoby , która szczepiąc się , miała jeszcze dwie.
Dana
6 miesięcy temu
Kto to jest i dlaczego zewnętrzni doradcy czyżby starsi i mądrzejsi z ramienia miliarderów amerykańskich?
RR119
6 miesięcy temu
A u nas w unii jak to socjalizmie, o wszystkim decyduje urzędnicy z KE a im los ludzi jest obojętny. Dla nich liczy się stworzenie człowieka socjalistycznego, zdrowego, młodego ... starzy i chorzy do piachu ... ot nawóz historii.
olo
6 miesięcy temu
jak nie ma pewności że szczepionka powstrzymuje rozprzestrzenianie się wirusa to jaki sens się nią szczepić?
bEhpESCP
leszek
6 miesięcy temu
za drugim trzecim razem mocno go osłabił za czwartym jeszcze bardziej a za piątym zabił
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić