Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Szczepionka Pfizera. Sensacyjne informacje

248
Podziel się:

Szef firmy Pfizer, Albert Boula zapewnił, że szczepionka na koronawirusa będzie gotowa do wysyłania w ciągu kilku godzin od momentu, gdy zostanie zatwierdzona do użycia.

Szczepionka Pfizera. Sensacyjne informacje
Szczepionka Pfizera. Sensacyjne informacje (Getty Images)

W piątek Wielka Brytania stała się drugim krajem świata, po USA, w którym rozpoczął się proces dopuszczania do użytku szczepionki opracowanej przez firmę Pfizer i BioNTech. Kilka dni temu ogłoszono, że szczepionka ma 95-procentową skuteczność.

Szef firmy Pfizer zapewnia, że szczepionka na COVID-19 będzie gotowa do wysyłania w ciągu kilku godzin od momentu, gdy zostanie zatwierdzona do użycia.

Złożenie wniosków, abyśmy przesłali wymagane informacje do organów regulacyjnych na całym świecie, jest kwestią dni. Wtedy to jest ich czas. Muszą mieć czas i przestrzegać swoich procedur. Gdy dadzą nam zielone światło, naszym celem jest rozpoczęcie wysyłki w ciągu kilku godzin - powiedział Albert Boula, prezes firmy Pfizer w rozmowie z brytyjską stacją Sky News.

Boula dodał, że nie spodziewa się, by procedury dopuszczania szczepionki do użytku w jednych krajach były znacząco szybsze niż w innych.

Prezes firmy Pfizer podkreślił, że im szybciej dany kraj wyda zezwolenie, tym szybciej otrzyma szczepionkę.

Jeśli ktoś aprobuje szybciej niż inni, to uważam, że etyczną rzeczą jest rozpoczęcie wysyłania szczepionek do obywateli tej jurysdykcji, ponieważ każdy dzień oznacza życie. Państwa muszą uzbroić się w cierpliwość, bo popyt na pewno przekroczy podaż - wyjaśnia Boula.

Pfizer wyprodukował już ponad 20 mln dawek szczepionki i spodziewa się, że do końca roku zostanie wyprodukowanych 50 mln. W 2021 r. planuje się wyprodukować kolejne 1,3 mld dawek.

Szczepionka ma być skuteczna, kiedy zostanie podana w dwóch dawkach. Szacowana przez firmę na 1,3 mld dawek produkcja do końca 2021 roku wystarczyłaby dla ok. 9 proc. ludności świata. Boula zapewnił, że biedniejsze kraje otrzymają lek po najniższej możliwej cenie i firma nie będzie na nich zarabiać.

Szef Pfizera uważa, że szczepionka pozwoli światu wrócić do normalnego życia. Do tego czasu należy jednak pozostać cierpliwym i ostrożnym, a także postępować zgodnie z zaleceniami, czyli m.in. zasłaniać twarz i zachowywać dystans społeczny.

Wierzę, że druga połowa 2021 roku będzie zupełnie innym doświadczeniem dla wielu z nas - podkreślał szef firmy Pfizer.
Zobacz także: Zobacz też: Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(248)
czekamy na og...
rok temu
Kiedy zostanie Ogłoszony Komunikat że pan Kaczyński się zaszczepił.? Wtedy Polacy będą wiedzieć że to należy robić .
parol
2 lata temu
Ta szczepionka jest niebezpieczna i nietestowana...za kilka lat może okazać się nawet, ze jest bez sensu skoro taka duża jest wyleczalność i taka ogromna liczba ozdrowieńców!
ghostwriter
2 lata temu
Jedna ze szczepionek, która zmieni świat, miejmy nadzieję, że szybko, ludzkość jej potrzebuje. Warto zajrzeć na www zaszczepsiewiedza pl, by poczytać sobie o szczepionkach, bardzo polecam.
JA !
2 lata temu
Ci którzy się zaszczepią powinni normalnie żyć a reszta do lockdownu jak im się nie podoba :D Co tak antyszczepionkowscy boją się szczepionki - białka wydzielonego i osłabionego wirusa - biologicznej broni przeciwko wirusom. A nie boją się powikłań po chorobach. Na wirusowe zapalenie wątroby (HBV) też się nie szczepicie?
gość
2 lata temu
"Mnie tylko ciekawi dlaczego prezes Pfitzera sprzedał 60% swoich akcji w dniu ogłoszenia sukcesu szczepionki." Dlatego bo zaraz inni też podobną szczepionkę wynajdą i jego akcje pójdą ostro w dół. M Y Ś L E Ć. a nie głupoty pisać.
Zofka
2 lata temu
Ręce opadają.Moja dawkę daruję temu co wymyślił ta szczepionkę.Powodzenia
Pomidorowa
2 lata temu
Moją sobie też weźcie i za resztę rodziny .
Ala
2 lata temu
Ludzie chruja tu i tan zewszad sa chirzy w pracy w szkole . w sklepie .Ale nikt nie robi testow niewiarygodnych.
Gość
2 lata temu
Ilu lekarzy i całego personelu medycznego na świecie tak żadna z tych osób się nie zaszczepi. A cała reszta ma swój rozum ( no albo nie ma) :)))
Trampek
2 lata temu
Polecam w odpowiedzi Apokalipsa św, Jana, rozdział 13, werset 16, i 17, przepiękna odpowiedź..
Znamię bestii
2 lata temu
Ciekawe jakie znamię będą nosić zaszczepieni lub nie zaszczepieni
gość
2 lata temu
Nikt nie będzie się szczepił ? Taki bełkot słyszałem o szczepionce na grypę. Spróbujcie gdzieś tą szczepionkę dostać. Jak zachorujecie to inaczej będziecie piszczeć.
hmm
2 lata temu
Pandemiczny wirus jest wg rządu wysoce zaraźliwy,osoby z plusem ale bezobjawowe mają 10-dniowa kwarantannę-jesli objawy nie wystapią.Czy osoby zaszczepione tym wirusem a wiec w pewien sposób zakazone też będa miały 10-dniowa kwarantanne,żeby nie rozprzestrzeniac go w środowisku??Bo jesli nie,to będa mogli z powodu przyjęcia szczepienia zakażać innych-zdrowych.Nieprawdaż specjaliści?
Mati
2 lata temu
Możę się mylę, ale wiem, że jak teść chorował to ani teściowej ani współpracownikom teścia (2 gorączkowało) nikt nie zrobił testu. To samo u żony w pracy 6 choruje 2tyg ale test zrobił sobie 1. Więc jeśli robią 25000 testów pozytywnych dziennie to znaczy, że choruje tak na prawdę 100000 osób albo więcej. A jeśli wykrywamy tylko 1/6 zainfekowanych wówczas 95% skuteczność będzie miała również woda z kranu!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić