o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Szczepionka Pfizera. Sensacyjne informacje

246
Podziel się

Szef firmy Pfizer, Albert Boula zapewnił, że szczepionka na koronawirusa będzie gotowa do wysyłania w ciągu kilku godzin od momentu, gdy zostanie zatwierdzona do użycia.

Szczepionka Pfizera. Sensacyjne informacje
Szczepionka Pfizera. Sensacyjne informacje (Getty Images)
bDoyBAGd

W piątek Wielka Brytania stała się drugim krajem świata, po USA, w którym rozpoczął się proces dopuszczania do użytku szczepionki opracowanej przez firmę Pfizer i BioNTech. Kilka dni temu ogłoszono, że szczepionka ma 95-procentową skuteczność.

Szef firmy Pfizer zapewnia, że szczepionka na COVID-19 będzie gotowa do wysyłania w ciągu kilku godzin od momentu, gdy zostanie zatwierdzona do użycia.

bDoyBAGf
Złożenie wniosków, abyśmy przesłali wymagane informacje do organów regulacyjnych na całym świecie, jest kwestią dni. Wtedy to jest ich czas. Muszą mieć czas i przestrzegać swoich procedur. Gdy dadzą nam zielone światło, naszym celem jest rozpoczęcie wysyłki w ciągu kilku godzin - powiedział Albert Boula, prezes firmy Pfizer w rozmowie z brytyjską stacją Sky News.

Boula dodał, że nie spodziewa się, by procedury dopuszczania szczepionki do użytku w jednych krajach były znacząco szybsze niż w innych.

Prezes firmy Pfizer podkreślił, że im szybciej dany kraj wyda zezwolenie, tym szybciej otrzyma szczepionkę.

bDoyBAGl
Jeśli ktoś aprobuje szybciej niż inni, to uważam, że etyczną rzeczą jest rozpoczęcie wysyłania szczepionek do obywateli tej jurysdykcji, ponieważ każdy dzień oznacza życie. Państwa muszą uzbroić się w cierpliwość, bo popyt na pewno przekroczy podaż - wyjaśnia Boula.

Pfizer wyprodukował już ponad 20 mln dawek szczepionki i spodziewa się, że do końca roku zostanie wyprodukowanych 50 mln. W 2021 r. planuje się wyprodukować kolejne 1,3 mld dawek.

Szczepionka ma być skuteczna, kiedy zostanie podana w dwóch dawkach. Szacowana przez firmę na 1,3 mld dawek produkcja do końca 2021 roku wystarczyłaby dla ok. 9 proc. ludności świata. Boula zapewnił, że biedniejsze kraje otrzymają lek po najniższej możliwej cenie i firma nie będzie na nich zarabiać.

Szef Pfizera uważa, że szczepionka pozwoli światu wrócić do normalnego życia. Do tego czasu należy jednak pozostać cierpliwym i ostrożnym, a także postępować zgodnie z zaleceniami, czyli m.in. zasłaniać twarz i zachowywać dystans społeczny.

bDoyBAGm
Wierzę, że druga połowa 2021 roku będzie zupełnie innym doświadczeniem dla wielu z nas - podkreślał szef firmy Pfizer.
Zobacz także: Zobacz też: Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
bDoyBAGG
Źródło:
KOMENTARZE
(246)
wkurzonymedyk
2 tyg. temu
jeszcze nie opublikowano badan a juz sa naciski na to zeby dopuszczac do uzytku... wssyarkim zycze smacznego i w pierwszej kolejnosci szczepic tych co te decyzje podejmuja!
Statystyk
2 tyg. temu
Pragnę poinformować że szczepionka przeciw Grypie opracowywana przez 8 lat, nigdy tej grypy nie zlikwidowała 😂 a wynalezienie szczepionki przeciwko wirusom koronkowym jest niemożliwe gdyż one mutują 💯 razy szybciej niż wirusy pałeczkowe grypy ...
Takaja
2 tyg. temu
Niech się szczepią naiwni.Ja nie zamierzam
bDoyBAGH
Rozbawiony
1 tyg. temu
A skąd firma Pfizer ma pewność, że szczepionka będzie zatwierdzona przez władze? Tak tylko pytam, pragnąc przypomnieć, że ta firma ma wyroki za korupcję.
Echo
1 tyg. temu
Ciekawi mnie ile ludzi straci zdrowie wskutek "wyszczepienia", bo wiadomo, że nie została należycie przebadana.
Najnowsze komentarze (246)
ghostwriter
1 tyg. temu
Jedna ze szczepionek, która zmieni świat, miejmy nadzieję, że szybko, ludzkość jej potrzebuje. Warto zajrzeć na www zaszczepsiewiedza pl, by poczytać sobie o szczepionkach, bardzo polecam.
JA !
1 tyg. temu
Ci którzy się zaszczepią powinni normalnie żyć a reszta do lockdownu jak im się nie podoba :D Co tak antyszczepionkowscy boją się szczepionki - białka wydzielonego i osłabionego wirusa - biologicznej broni przeciwko wirusom. A nie boją się powikłań po chorobach. Na wirusowe zapalenie wątroby (HBV) też się nie szczepicie?
gość
1 tyg. temu
"Mnie tylko ciekawi dlaczego prezes Pfitzera sprzedał 60% swoich akcji w dniu ogłoszenia sukcesu szczepionki." Dlatego bo zaraz inni też podobną szczepionkę wynajdą i jego akcje pójdą ostro w dół. M Y Ś L E Ć. a nie głupoty pisać.
Zofka
1 tyg. temu
Ręce opadają.Moja dawkę daruję temu co wymyślił ta szczepionkę.Powodzenia
Pomidorowa
1 tyg. temu
Moją sobie też weźcie i za resztę rodziny .
Ala
1 tyg. temu
Ludzie chruja tu i tan zewszad sa chirzy w pracy w szkole . w sklepie .Ale nikt nie robi testow niewiarygodnych.
Gość
1 tyg. temu
Ilu lekarzy i całego personelu medycznego na świecie tak żadna z tych osób się nie zaszczepi. A cała reszta ma swój rozum ( no albo nie ma) :)))
Trampek
1 tyg. temu
Polecam w odpowiedzi Apokalipsa św, Jana, rozdział 13, werset 16, i 17, przepiękna odpowiedź..
bDoyBAGz
Znamię bestii
1 tyg. temu
Ciekawe jakie znamię będą nosić zaszczepieni lub nie zaszczepieni
gość
1 tyg. temu
Nikt nie będzie się szczepił ? Taki bełkot słyszałem o szczepionce na grypę. Spróbujcie gdzieś tą szczepionkę dostać. Jak zachorujecie to inaczej będziecie piszczeć.
hmm
1 tyg. temu
Pandemiczny wirus jest wg rządu wysoce zaraźliwy,osoby z plusem ale bezobjawowe mają 10-dniowa kwarantannę-jesli objawy nie wystapią.Czy osoby zaszczepione tym wirusem a wiec w pewien sposób zakazone też będa miały 10-dniowa kwarantanne,żeby nie rozprzestrzeniac go w środowisku??Bo jesli nie,to będa mogli z powodu przyjęcia szczepienia zakażać innych-zdrowych.Nieprawdaż specjaliści?
Mati
1 tyg. temu
Możę się mylę, ale wiem, że jak teść chorował to ani teściowej ani współpracownikom teścia (2 gorączkowało) nikt nie zrobił testu. To samo u żony w pracy 6 choruje 2tyg ale test zrobił sobie 1. Więc jeśli robią 25000 testów pozytywnych dziennie to znaczy, że choruje tak na prawdę 100000 osób albo więcej. A jeśli wykrywamy tylko 1/6 zainfekowanych wówczas 95% skuteczność będzie miała również woda z kranu!
Arbuz
1 tyg. temu
W pierwszej kolejności zaszczepić rząd i posłów,lekarzy , następnie odczekać rok i zobaczymy.
AnKu
1 tyg. temu
Słabo mi kiedy to czytam. Żadna szczepionka nie pozostaje obojętna dla organizmu. Produkcja tej szczepionki to najszybsza akcja w historii ludzkości. Po fikcyjnej pandemii syntetyczna szczepionka wyprodukowana w zawrotnym tempie. Nie wiem czy ludzie zdają sobie sprawę ze skutków ubocznych szczepionek. Bóle mięśni, stawów, migreny, alergie pokarmowe, żeby wymienić tylko kilka. Wirusy istnieją od zawsze i zawsze będą nam towarzyszyć. I zawsze kilka razy w roku łapać coś będziemy. Nie da się od tego uciec.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić