o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Rosja oferuje pomoc. Chodzi o koronawirusa

172
Podziel się

Od kiedy głównym problemem świata jest koronawirus, wyścig o szczepionkę trwa. Niedawno ogłoszono skuteczność szczepionki Pfizer a Rosja zapowiada, że już jest gotowa do wysyłki swojej szczepionki.

Rosja oferuje pomoc. Chodzi o koronawirusa
Władimir Putin poinformował o tym, że rosyjska szczepionka jest gotowa do dostarczenia innym państwom. (Getty Images)
bEJIMVjF

W sobotę rozpoczął się szczyt G20. Głównym tematem rozmów głów państw była walka z koronawirusem. Nie zabrakło przede wszystkim rozmów o wprowadzeniu szczepionki, która prawdopodobnie jest jedyną szansą na opanowanie pandemii.

Kilka tygodni temu firma Pfizer poinformowała świat o skuteczności swojej szczepionki. Preparat ochronił przed zakażeniem ponad 90 proc. zaszczepionych ochotników. Wprowadzenie jej na rynek to teraz cel większości państw na świecie.

bEJIMVjH

Zamówienia do giganta farmaceutycznego trafiają teraz w milionach sztuk. Władimir Putin powiedział jednak, że rosyjscy naukowcy opracowali już szczepionkę, która jest gotowa do dostarczenia innym państwom.

Putin poinformował o ponad 90 proc. skuteczności rosyjskiego preparatu zaraz po ogłoszeniu Pfizera. Okazuje się, że obie szczepionki mogą trafić na rynek w podobnym czasie.

bEJIMVjN

Putin poinformował też o pracach nad kolejnymi dwiema szczepionkami. Mają one być na ostatnim etapie badań klinicznych, więc jeśli okażą się równie skutecznie, Rosja jest gotowa je szybko wprowadzić na rynek. Prezydent Rosji zaznaczył również, że stworzenie skutecznych szczepionek jest "naszym wspólnym celem".

Mimo że jesteśmy optymistycznie nastawieni do postępu w opracowywaniu szczepionek, terapii i narzędzi do diagnozy COVID-19, musimy pracować nad stworzeniem warunków dla przystępnego cenowo i sprawiedliwego dostępu do tych narzędzi dla wszystkich państw - powiedział król Arabii Saudyjskiej na szczycie G20.
Zobacz także: Zobacz też: Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJIMVki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
Sasza
10 miesięcy temu
Tą szczepionkę niech sobie zostawi dla siebie i całego kremla.
ssss
11 miesięcy temu
najpierw niech putinowcy siebie i u siebie się poszczepią ,poczekamy na efekty..nie wychodzimy przed szereg////
lol
11 miesięcy temu
to ten sputnik który szkodzi ludziom? dajcie sobie spokój wiadomo o co chodzi
bEJIMVkj
Joko
11 miesięcy temu
Putler jeszcze trochę i będzie prosił aby ktoś ta ich pseudo szczepionkę kupił puti ikt jej od was nie chce wolimy tą z zachodnich krajów z Francji USA itd. Aha tej russkie to nawet Rosjanie nie chcą.
Anisz
11 miesięcy temu
Raz z Nowoczkiem ?
Puku
11 miesięcy temu
Tego nie wiemy czy dobra czy zła, pokaże czas. Może się okazać że działa a amerykańska nie. Tu trzeba badań na ludziach. Potrzeba czasu którego nie ma więc ryzyko jest. Polityka tylko spowalnia wszystko bo wszyscy wietrzą spisek zamiast współpracować w czymś co na uratować świat. Prawda jest taka, bez współpracy nic z tego nie będzie. Ryzyko powikłań czy jego braku jest niewiadomą.
real
11 miesięcy temu
Buhahahahahaah !!!!!!!!!
4444K
11 miesięcy temu
No i dobrze. Niech konkurują w dziedzinie szczepionki, a nie ilości głowic jądrowych.
sdfsdf
11 miesięcy temu
Wielu specjalistów studzi emocje dotyczące szczepionek. Więcej jest tu polityki, propagandy sukcesu niż namacalnych faktów popartych dowodami. Dotyczy to wszystkich bez wyjątków, a najbardziej tych, którzy najwcześniej ogłosili swój sukces.
FreeDOM
11 miesięcy temu
W 2017 roku w Rosji stwierdzono 91,1 nowych przypadków zakażenia wirusem HIV na 100 tys. osób. Kolejne na liście krajów europejskich z największym przyrostem zakażeń są Ukraina – 27 przypadków na 100 tys. osób i . Dla porównania w Polsce to 2,2 nowe diagnozy na 100 tys. osób." "Rosja posiada jeden z najwyższych wskaźników zachorowań na gruźlicę na świecie. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że można mówić o epidemii. Tymczasem we wschodnich częściach Rosji ilość zachorowań przekracza nawet trzykrotnie poziom epidemii. " Zamiast siać propagandę o ruskiej szczepionce na Covid19 pomoglibyście w końcu własnym ludziom !!
Kasia
11 miesięcy temu
te szczepionke rosyjską testują Węgrzy i co teraz ? mamy wybor czy nie ?
hola
11 miesięcy temu
Problem w tym że rosyjscy naukowcy nie do końca rozumieją czemu ma służyć szczepionka ona nie ma zarażać tylko uodparniać.
Jonha
11 miesięcy temu
Mosad najlepszy wywiad wjec oni jako pierwsi przybyli po szczepionke ale Izrael od dawna wdzieczy sie do Rosjan pomimo podbitej Ameryki Trzymaja reke na pulsie tak bardzo by chcieli zeby w Rosji zapanowal Taki Jelcyn albo naiwniak Gorbaczew . Rzady Putina umacniaja znaczenie Rosji jako mocarstwa. Polska jednak nie liczy sie z sasiadem i obszczekuje mocarstwo jakim trzeba byc bezmyslnym dyplomata wielu z polskich politykow nie posiada odpowiednich kwalifikacji ani predyspozycji
bEJIMVkb
dziadek
11 miesięcy temu
Na tym wirusie się nie skończy przyjdzie nowy jeszcze gorszy tu na świecie nic nie może być skuteczne i wieczne
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić