Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Szef NATO: Rosja zapłaci wysoką cenę za agresję na Ukrainę

Podziel się:

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzegł we wtorek, że Rosji przyjdzie zapłacić wysoką cenę za ewentualną agresję na Ukrainę. Jednocześnie stwierdził, że Moskwa jest gotowa do przeprowadzenia natychmiastowej inwazji.

Szef NATO: Rosja zapłaci wysoką cenę za agresję na Ukrainę
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg (Getty Images)

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg we wtorek zorganizował konferencję prasową w Brukseli. Ostrzegł, że "agresja na Ukrainę będzie miała dla Rosji wysoką cenę".

Rosja gotowa do natychmiastowej inwazji na Ukrainę

Soltenberg stwierdził także, że nagromadzone wojska umożliwiają Rosji przeprowadzenie natychmiastowej inwazji na Ukrainę. Zwrócił uwagę na ciągłe gromadzenie rosyjskich wojsk i uzbrojenia.

Jednocześnie szef NATO nadal ma nadzieję na pokojowe rozwiązanie kryzysu. Zaznaczył, że trzeba kontynuować wysiłki dyplomatyczne.

Mamy do czynienia najpoważniejszym od dekad kryzysem bezpieczeństwa w Europie. Sygnały dochodzące z Moskwy wskazują, że wysiłki dyplomatyczne powinny być kontynuowane. Dają one podstawy do ostrożnego optymizmu. Jak dotąd jednak nie widać żadnych oznak deeskalacji w terenie - powiedział Norweg.
Rosja zgromadziła na terytorium i wokół Ukrainy bezprecedensową od czasów Zimnej wojny ilość wojska. Wszystko jest gotowe do kolejnego ataku. Rosja wciąż jednak ma czas, by zrobić krok wstecz, wstrzymać przygotowania do wojny i zaangażować się w pracę nad pokojowym rozwiązaniem - dodał.

Jens Stoltenberg podkreślił, że obecny kryzys po raz kolejny pokazał, jak ważne jest inwestowanie w obronność. "Ministrowie (państw NATO) omówią podział kosztów w Sojuszu" - zapowiedział.

Zobacz także: Generał o działaniach Rosji. "Putin nie jest szaleńcem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić