Szokujące nagranie z Indii. Kobiecie zabrano tlen, żeby oddać go VIP-owi

23

Indie należą do państw najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. W jednym ze szpitali rozegrały się dramatyczne sceny. Chorej odebrano tlen w butelce, aby podać go "ważniejszemu" pacjentowi. Syn pacjentki błagał lekarzy o litość na kolanach.

Szokujące nagranie z Indii. Kobiecie zabrano tlen, żeby oddać go VIP-owi
Liczba chorych na COVID-19 rośnie w Indiach w zastraszającym tempie (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Hindustan Times/Contributor)

Według ustaleń portalu Independent pacjentką z nagrania jest 53-latka, która wymagała pomocy z powodu powikłań po COVID-19. Ze względu na zły stan zdrowia przyjmowała tlen – ponieważ w szpitalu brakowało osprzętu, na jego poszukiwania udał się młodszy syn pacjentki.

Indie – koronawirus. Pacjentka straciła butlę z tlenem na rzecz pacjenta VIP

Gdy młodszy syn próbował zdobyć osprzęt, 53-latką opiekował się jego starszy brat, 22-letni Anmol Goyal. W pewnym momencie do pacjentki podszedł lekarz, próbując zabrać butlę z tlenem. Wtedy Goyal zaczął błagać, aby tego nie robił, przypominając o ciężkim stanie chorej.

Moja matka umrze, jeśli zabierzesz jej butlę z tlenem – błagał lekarzy Anmol Goyal (Independent).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mimo że Anmol Goyal błagał lekarzy i funkcjonariuszy policji, którzy wkrótce zjawili się na miejscu, na kolanach, ci ostatecznie odebrali jego matce butlę z tlenem. 22-latek postanowił nagłośnić zdarzenie za pośrednictwem lokalnych mediów. Jak dowodził, butla została przekazana pacjentowi VIP.

Niestety, matka 22-latka nie przeżyła bez tlenu i zmarła dwie godziny po odebraniu jej butli. W sprawie zabrali głos sami funkcjonariusze indyjskiej policji, którzy nie potwierdzili wersji młodego mężczyzny. Jak przekonywali, pojemnik na tlen był pusty i został zabrany właśnie w celu napełnienia.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Obostrzenia poluzowane. "Ale sytuacja w Polsce nadal nie jest dobra"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić