Ostre słowa posła PO. Prowadzący w TVP zupełnie zaniemówił

1468

Poseł PO Artur Łącki na antenie TVP Info powiedział, że "obozy, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową". Na jego słowa zareagował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Ostre słowa posła PO. Prowadzący w TVP zupełnie zaniemówił
Szokujące słowa posła PO Artura Łąckiego (TVP Info)

Na antenie TVP Info padły szokujące słowa. Poseł PO Artur Łącki stwierdził, że "w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową".

Dawno historycy stwierdzili ten fakt, że obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową - powiedział w programie "Minęła dwudziesta" Łącki.

Ta wypowiedź oburzyła innych uczestniczących w programie posłów. "Jestem zszokowany słowami pana posła Łąckiego. Uważam, że powinien w tej chwili przeprosić. (...) Z takimi nieukami jak pan dialogu się nie prowadzi" - grzmiał poseł PiS, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu składa zawiadomienie do prokuratury

Na wypowiedź posła Łąckiego zareagował także Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. Fundacja stwierdziła, że jego "zachowanie nie odpowiada godności posła" i poinformowała, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Jako organizacja społeczna, której statutowym celem jest ochrona dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodu Polskiego złożymy zawiadomienie do prokuratury; Art. 133. [Znieważenie narodu lub państwa polskiego] Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Złożymy również wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o pilnie ukaranie Artura Łąckiego, jego zachowanie skrajnie nie odpowiada godności posła - czytamy we wpisie Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu.

Zobacz także: Polka relacjonuje tragiczną sytuację kobiet w Afganistanie. "Są przerażone"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić