Szokujące wideo z Moskwy. Koktajl Mołotowa uderzył w mur Kremla

Protesty przeciwko wojnie w Ukrainie przybierają coraz bardziej agresywny charakter. W mediach społecznościowych pojawiło się wideo, na którym niezidentyfikowany mężczyzna rzucił koktajlem Mołotowa w mury Kremla.

Szokujące wideo z Moskwy. Koktajl Mołotowa uderzył w mur Kremla
Mężczyzna rzucił koktajlem Mołotowa w mury Kremla (Twitter)

Rosjanie protestują przeciwko wojnie w Ukrainie. Sankcje, które nałożono na Federację Rosyjską za zaatakowanie innego kraju spowodowały pogorszenie się poziomu życia dla obywateli. Protesty antywojenne pojawiły się w wielu miastach i są tłumione przez władze. Uciszane są nawet osoby, które zachowują się pokojowo.

Okazuje się, że protesty przybierają coraz bardziej agresywną formę. Agencja NEXTA opublikowała na Twitterze wideo z Moskwy, na którym widać wściekłego mężczyznę, który rzuca koktajlem Mołotowa w mury Kremla. Jest to pierwszy tak stanowczy, a zarazem symboliczny atak wymierzony w rosyjskie władze. Na filmiku widać, że płomienie spowodowały czarny osad na cegle.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie wiadomo, kim był mężczyzna, który rzucił koktajlem Mołotowa w mur. Na ostatnich sekundach nagrania widać, że śmiałek po zabraniu plecaka szybkim krokiem odszedł od miejsca wybuchu. Jak dotąd nikt nie poinformował, czy bohater nagrania został zatrzymany przez rosyjskie służby.

Zobacz także: Mieszane reakcje po przemówieniu Zełenskiego w Bundestagu. "Ich to przerasta"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić