o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Szokujący raport. Myśliwi chcą zastrzelić 1,5 mln zwierząt

36
Podziel się

Mazowiecki Ruch Antyłowiecki opublikował raport dotyczący odstrzałów dzikich zwierząt w Polsce. Ze statystyk wynika, że myśliwi w poprzednim sezonie zastrzelili ponad 800 tys. zwierząt, a do końca marca planują odstrzelić kolejne 1,5 mln.

Szokujący raport. Myśliwi chcą zastrzelić 1,5 mln zwierząt
(Getty Images)
bDSQOuol

Raport opublikowany przez Mazowiecki Ruch Antyłowiecki opiera się na danych z 2537 kół łowieckich w Polsce. Wynika z niego, że od kwietnia 2019 r. do marca 2020 r. myśliwi zastrzelili 829 380 zwierząt.

Do publikacji odniesiono się w trybie sprostowania, które opublikowaliśmy [TUTAJ]

bDSQOuon

Odstrzał zwierząt miał przynieść kołom łowieckim wysokie dochody. W poprzednim sezonie wypłaciły one rolnikom 78,38 mln zł za szkody łowieckie. Jednocześnie na samej sprzedaży trucheł koła łowieckie zarobiły 85,2 mln zł.

Nie wiemy, ile dodatkowo uzyskali myśliwi z tytułu odstrzału sanitarnego dzików, a przede wszystkim ile zarobili na polowaniach komercyjnych i na pozostałej działalności gospodarczej, którą obudowali zabijanie zwierząt. To są informacje utajnione przed opinią publiczną - podkreślają aktywiści z Mazowieckiego Ruchu Antyłowieckiego.

Ile zwierząt planują zastrzelić myśliwi? Szokujące liczby

Z planów łowieckich wynika, że myśliwi do marca 2021 r. chcą odstrzelić 2 razy więcej zwierząt niż w poprzednim sezonie. Zabitych ma zostać 1 564 738 zwierząt, w tym 693 563 ptaków.

bDSQOuot
Ze zgrozą odnotowujemy, że myśliwi planują zastrzelić w nowym sezonie odpowiednio ponad 24 razy więcej jarząbków, 10 razy więcej dzikich gęsi, 6 razy więcej dzikich kaczek i gołębi grzywaczy, 33 razy więcej słonek i 7 razy więcej łysek, których populacja wg. IUCN i tak spadła o ok. 90 proc. w ostatnich 30-40 latach - zaznacza Mazowiecki Ruch Antyłowiecki.
bDSQOuou

Zobacz także: Polowanie na wyczerpanego jelenia. Mieszkańcy miasteczka nie dali go zabić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSQOuoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Totmes
4 miesiące temu
Więc trzeba stworzyć grupę która będzie polować na myśliwych. Skoro polują to czemu nie można zapolować na nich? :]
Nicko
4 miesiące temu
Może zostawić zwierzęta a zredukować o tą liczbe myśliwych
Nott
4 miesiące temu
A nasze dzieci i wnuki będą mogły zobaczyć losie, dziki,sarny,lisy,zające - jedynie w książkach i albumach. I to wszystko dzięki tym ludziom-bez żadnych zasad, bez etyki, bez cienia empatii. Zabijanie dla samej przyjemności mordowania.
bDSQOuoP
Sabat
4 miesiące temu
Oto obraz Polski kasa,kasa,i przekręty,co się dla zarobku nie robi:(
Klaudia
4 miesiące temu
A później:,, Co tę wilki tu tajrobią? Nie powinny być przypadkiem w lesie? '' . A gdzie mają być skoro w lesie nie ma saren, jeleni i dzików? Ale na wsi są krowy,świnię,kury...
Najnowsze komentarze (36)
gospodyni dom...
2 miesiące temu
To rzeczywiście duży pozysk zwierzyny, tylko mam jedno pytanie, a mianowicie, dlaczego w sklepach brak dziczyzny w postaci mięsa i wyrobów, a jak jest, to ceny są horrendalne. W Niemczech importowana z Polski zwierzyna sprzedawana jest taniej niż wieprzowina.
lufa
2 miesiące temu
Posłuchaj redaktorzyno ubogi w wiedzę. Pozyskana w wyniku polowań zwierzyna leśna nie jest żadnym truchłem! To w pełni użytkowe, bardzo zdrowe i cenne mięso oraz futra i skóry. Fakt, za prawie za bezcen eksportowane za granicę. Plany polowań są narzucane jako plan przez rząd. Koła łowieckie są zobligowane wykonywać planowany odstrzał zwierzyny.
Bambusek123
3 miesiące temu
Niedługo w ogóle nie będzie zwierząt i co zrobimy no nic. Trzeba jakoś zatrzymać tych którzy zabijają i szkodzą tylu zwierzętom. Dlaczego oni to robią? Aż mi smutno :(
Bambusek123
3 miesiące temu
Co im te zwierzęta takiego zrobiły że je teraz mordują.
mkallas
4 miesiące temu
jak mozna dopuszczac do takiedo odczlowieczenia
Kucharz
4 miesiące temu
POPULACJA DZIKÓW W POLSCE 1 ROK OKOŁO 350 000 DZIKÓW 2 ROK 875 000 DZIKÓW 3 ROK 2 187 500 DZIKÓW 4 ROK 5 468 750 DZIKÓW 5 ROK 13 671 875 DZIKÓW
Kucharz
4 miesiące temu
DZIKI PRZYROST ZREALIZOWANY ROCZNY MAJĄ 250 % TO ZNACZY JAK NIE BĘDZIE POLOWAŃ TO DZIKI ZA 3 LATA ZJEDZĄ NASZE PLONY
Kucharz
4 miesiące temu
SPRAWDZCIE ILE PADŁO W UBOJNIACH ?
bDSQOuoH
nik
4 miesiące temu
to są państwowe, czyli NASZE lasy a nie prywatny folwark myśliwych
lampart
4 miesiące temu
zakładam antyruch antyłowiecki. składka po stówie, zapisy u mnie
logiczny
4 miesiące temu
skoro szukają "wyzwania" to niech polują na siebie nawzajem. Dopiero będzie adrenalina.
Jack
4 miesiące temu
Plany odstrzału są narzucane przez Lasy Państwowe. A poza tym to ponownie stek bzdur wymyślony przez jakiegoś dziennikarzynę i ekoterrorystów żeby zabłysnąć..😉
Ydd
4 miesiące temu
Za chwilę będą polować tylko na mrówki, bo zwierząt nie będzie. Kto dopuszcza do rzeźi zwierząt leśnych.
Klaudia
4 miesiące temu
A tak właściwie po co nam tyłu ludzi na ziemi ? Po co nam asz tyle ziemi,budynków,aut,ulic w środkach lasu? Za to potrzebne są nam zwierzęta! Na przykład mamy od nich jedzenie i mleko. Dotrzymują nam towarzystwa i nie zabijają dla pieniędzy. My ludzie podczas ich spokojnego jedzenia lub spoczywani strzelamy do nich ! A czy zwierzęta do nas strzelają gdy jesteś my w restauracji? Krótko mówiąc człowiek nie zasługuje na planetę.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić