Szokujący widok na Morzu Śródziemnym. Na dno poszedł 40-metrowy jacht

10

Media społecznościowe obiegło dramatyczne nagranie włoskiej straży przybrzeżnej. Na filmie widać luksusowy jacht, który z nieustalonych przyczyn idzie na dno. Dziewięciu pasażerów jednostki zdołało przy pomocy funkcjonariuszy bezpiecznie wydostać się na ląd.

Szokujący widok na Morzu Śródziemnym. Na dno poszedł 40-metrowy jacht
40-metrowy jacht zatonął na Morzu Śródziemnym (Facebook, Guardia Costiera)

Incydent miał w niedzielę miejsce na Morzu Śródziemnym, ok. 15 kilometrów od włoskiego miasta Catanzaro Marina. Jacht "My Saga" wypłynął z tureckiego Półwyspu Gallipoli i zmierzał do portu w Milazzo na Sycylii. W pewnym momencie jednak luksusowy jacht zaczął przechylać się na prawą burtę.

Luksusowy jacht poszedł na dno. Media obiegło nagranie

Jak poinformowała włoska straż przybrzeżna, z jednostki uratowano czterech pasażerów i pięciu członków załogi. Z pomocą funkcjonariuszy zdołali bezpiecznie dostać się na ląd. Nie jest jednak jasne, w jakim są stanie. Nie ma informacji także o tym, czy potrzebowali pomocy medycznej.

Straż przybrzeżna opublikowała film ukazujący 40-metrowy statek idący na dno. Na nagraniu widać, jak powoli zaczyna nabierać wody. Kolejne ujęcie przedstawia jacht zanurzony w morzu. Po chwili statek niemal całkowicie znika pod taflą wody.

Pogarszające się warunki pogodowe oraz stopniowe przechylanie się jachtu sprawiły, że próba odholowania go do pobliskiego portu była skazana na niepowodzenie – poinformowała w komunikacie Guardia Costiera, czyli włoska straż przybrzeżna.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zatonął jacht u wybrzeży Włoch. Szukają przyczyn katastrofy.

Do tej pory nie są znane przyczyny katastrofy. Nie jest jasne, co mogło doprowadzić do zatonięcia luksusowego jachtu. Dochodzenie w tej sprawie wszczęły włoskie służby. Postępowanie administracyjne nadzoruje dowództwo straży przybrzeżnej Catanzaro.

Jak donosi Super Yacht Times, statek został zbudowany w 2007 roku we Włoszech. Pływał pod banderą Kajmanów. W momencie zatonięcia, cała jego załoga była z Włoch.

Obejrzyj także: Groźny wypadek podczas regat. Jacht ''Patriot'' wzbił się w powietrze

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić