Łódź turystyczna zatonęła w Chorwacji. Na pokładzie było 50 osób

24

W Chorwacji, u wybrzeży Splitu, zatonęła łódź turystyczna, którą podróżowało 50 osób. Łódź uderzyła w molo, po czym zaczęła tonąć. Wszyscy pasażerowie w porę zdołali opuścić pokład.

Łódź turystyczna zatonęła w Chorwacji. Na pokładzie było 50 osób
U wybrzeży Splitu zatonęła łódź turystyczna (YouTube)

Jak informuje chorwacki portal 24sata, łódź zatonęła w niedzielę 24 lipca około godziny 2:35. Pięćdziesięciu osobom, które były obecne na pokładzie, udało się opuścić pokład i bezpiecznie dostać na brzeg. Nie odniosły także poważnych obrażeń.

Zatonięcie łodzi Chorwacji. Winny kapitan?

Powiatowe Operacyjne Centrum Ogniowe w Splicie wydało oświadczenie na temat okoliczności zdarzenia. Łódź, która zatonęła, mierzyła 21 metrów długości i była wykorzystywana do przewożenia turystów.

Na temat zatonięcia łodzi zabrał głos rzecznik lokalnej policji. Potwierdził on, że wszystkie osoby obecne na pokładzie zdołały przedostać się na brzeg i nikt nie wymagał pomocy medycznej. Na pomoc członkom załogi oraz pasażerom wysłano m.in. strażaków.

W molo przy stacji paliw uderzyła łódź turystyczna z około pięćdziesięcioma pasażerami. Wszyscy zdołali się wydostać, nikt nie został ranny. Na miejsce zdarzenia udali się strażacy, pracownicy zarządu portu oraz policjanci. W sprawie trwa śledztwo – potwierdził rzecznik policji (24sata).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Sztorm dopadł kuter na Morzu Północnym. Załoga wszystko nagrała

Policja przewiozła kapitana statku na komisariat, gdzie został zamknięty w jednym z pomieszczeń służbowych. Był nietrzeźwy. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że kapitan dopuścił się przestępstwa, narażając osoby obecne na statku na niebezpieczeństwo.

Nawet po wytrzeźwieniu kapitan nie będzie mógł wrócić do domu. Według ustaleń portalu 24sata zapadła decyzja, że w jego sprawie będzie prowadzone śledztwo, a on sam spędzi najbliższe tygodnie w celi.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić