o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Szturm na Kapitol. Jest oświadczenie Trumpa

8
Podziel się

Donald Trump wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń, do których doszło w Waszyngtonie. Prezydent USA zaapelował o powstrzymanie się od przemocy i zapewnił, że jest przeciwny wszelkim aktom wandalizmu.

Szturm na Kapitol. Jest oświadczenie Trumpa
Donald Trump (East News, East News)
bELyUwcB

Donald Trump wydał oświadczenie, w którym kategorycznie potępia przemoc i zamieszki. Prezydent USA zapewnił, że nie akceptuje takich czynów. Zaapelował do Amerykanów o spokój.

Donald Trump apeluje o pokój

W świetle doniesień o coraz większej liczbie demonstracji wzywam, aby nie dochodziło przemocy, łamania prawa ani żadnego rodzaju wandalizmu. Ja tego nie popieram, Ameryka także tego nie popiera. Wzywam wszystkich Amerykanów, aby pomogli złagodzić napięcia i uspokoić nastroje - przekazał Donald Trump w oświadczeniu.
bELyUwcD

Oświadczenie wysłano jako SMS na telefony komórkowe. Jest to pierwsza wiadomość od prezydenta, jaką jego zwolennicy otrzymali od czasu zamieszek i szturmu na Kapitol.

Pojawiły się informacje o kolejnych zamieszkach, które mają nastąpić w najbliższych dniach. Protesty są związane z zaprzysiężeniem Joe Bidena, które jest zaplanowane na 20 stycznia 2021 roku.

bELyUwcJ

Trwają już działania, które zmierzają do postawienia Trumpa w stan oskarżenia. Partia Demokratyczna uważa, że prezydent "podżegał do przemocy", co zaowocowało wtargnięciem protestujących na Kapitol i starciami z policją.

Zobacz także: Zobacz też: "Szturm na Kapitol to echo niedawnego szturmu na Bundestag". Komentarze z Niemiec
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELyUwde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
kim
10 miesięcy temu
Polacy nie ma co rozpaczac Trump przyleci do Polski i wspólnie z Adrianem bedą budowac Fort Trump w Bieszczadach
Jacek.
10 miesięcy temu
Trudno żeby wcześniej mógł coś komentować ,jak miał blokowane konta na mediach społecznościowych.To jeszcze jeden dowód na obłudę mediów.
ded
10 miesięcy temu
Trump, chociaż dziecinny, był naprawdę dobrym prezydentem, jakiego Ameryka nie miała od dawien dawna. Widać to po nienawiści do niego z przeciwnej strony.
bELyUwdf
GOŚC
10 miesięcy temu
Do Swojak. No cóż ja wiem że ty Swojak jesteś fajny chłop pod sklepem I niech tak pozostanie .Za komentarze w takich sprawach nie zabieraj się to przekracza twój umysł
Piotr
10 miesięcy temu
Łukaszenko może się uczyć od Demokratów jak wygrywa się wybory, jawnie je fałszując..
GOść
10 miesięcy temu
One były sfałszowane . Naród wybrał a media też wybrały .
Swojak
10 miesięcy temu
Najpierw facio mówi że demokraci ukradli Amerykanom wybory bo je sfalszowano a teraz mówi żeby nie wszczynac awantur .Ludzie już się z tym wszystkim lekko pogubilem
Adruan
10 miesięcy temu
Chyba Maciarenko kazał tak napisać .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić