aktualizacja 

Szturm na Kapitol. Jest oświadczenie Trumpa

16

Donald Trump wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń, do których doszło w Waszyngtonie. Prezydent USA zaapelował o powstrzymanie się od przemocy i zapewnił, że jest przeciwny wszelkim aktom wandalizmu.

Szturm na Kapitol. Jest oświadczenie Trumpa
Donald Trump (East News, East News)

Donald Trump wydał oświadczenie, w którym kategorycznie potępia przemoc i zamieszki. Prezydent USA zapewnił, że nie akceptuje takich czynów. Zaapelował do Amerykanów o spokój.

Donald Trump apeluje o pokój

W świetle doniesień o coraz większej liczbie demonstracji wzywam, aby nie dochodziło przemocy, łamania prawa ani żadnego rodzaju wandalizmu. Ja tego nie popieram, Ameryka także tego nie popiera. Wzywam wszystkich Amerykanów, aby pomogli złagodzić napięcia i uspokoić nastroje - przekazał Donald Trump w oświadczeniu.

Oświadczenie wysłano jako SMS na telefony komórkowe. Jest to pierwsza wiadomość od prezydenta, jaką jego zwolennicy otrzymali od czasu zamieszek i szturmu na Kapitol.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pojawiły się informacje o kolejnych zamieszkach, które mają nastąpić w najbliższych dniach. Protesty są związane z zaprzysiężeniem Joe Bidena, które jest zaplanowane na 20 stycznia 2021 roku.

Trwają już działania, które zmierzają do postawienia Trumpa w stan oskarżenia. Partia Demokratyczna uważa, że prezydent "podżegał do przemocy", co zaowocowało wtargnięciem protestujących na Kapitol i starciami z policją.

Zobacz także: Zobacz też: "Szturm na Kapitol to echo niedawnego szturmu na Bundestag". Komentarze z Niemiec
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić