o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Najlepsi z najlepszych. Na Kapitol ściągnięto FBI SWAT

311
Podziel się

Środowe zamieszki w Waszyngtonie i wtargnięcie demonstrantów na Kapitol wyglądały niezwykle dramatycznie. Służby przybyły do stolicy USA z opóźnieniem. Były wśród nich m.in. specjalne pododdziały kontrterrorysytczne FBI. Kim są ich funkcjonariusze i co to za jednostki?

Najlepsi z najlepszych. Na Kapitol ściągnięto FBI SWAT
(Twitter)
bEqAFrIR

Do akcji ruszyły także specjalne jednostki FBI, czyli Federalnego Biura Śledczego. Znawcy tematu mówią, że byli to operatorzy tzw. FBI SWAT (Special Weapons and Tactics). To elitarna formacja, utworzona w pierwszej połowie lat 70. w USA, podporządkowana komórkom terenowym FBI, które dla uproszczenia można byłoby nazwać delegaturami.

Nie można ich pomylić z funkcjonariuszami "normalnego" SWAT, czyli analogicznych jednostek specjalnych, podległych policji stanowej. To dobrze wyposażone, ciężko uzbrojone jednostki, mające reagować w razie np. sytuacji, kiedy wzięto zakładników, czy w momentach ryzyka poważnego naruszenia porządku i ładu publicznego na terenie USA.

bEqAFrIT
Zobacz także: Zamieszki w USA. Zwolennicy Trumpa szturmują Kapitol

Jednostki te wyposażone są m.in. w broń długą (np. karabiny Colt i H&K), broń krotką czy granatniki automatyczne i strzelby gładkolufowe. Pododdział FBI SWAT znajduje się także w Portoryko, czyli na terytorium zrzeszonym z USA, niewłączonym jednak do federacji.

bEqAFrIZ

Podczas sprowokowanych przez Donalda Trumpa zamieszek w stolicy USA zginęły co najmniej cztery osoby, w tym jedna kobieta, zastrzelona przez funkcjonariuszy policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqAFrJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(311)
Emeryt
7 miesięcy temu
Jednego tylko nie można zrozumieć - dlaczego oni nie czekali w Waszyngtonie na "turystów"? Przecież FBI doskonale wiedziało, co się święci - internet aż kipiał od informacji. Gdyby chcieli zapobiec, to nie byłoby żadnych zamieszek, coś tu śmierdzi.
Haj
7 miesięcy temu
No I co z tego skoro dotarli za pozno.
Jacek
7 miesięcy temu
Za późno. Ja przewidziałem to 2 tyg temu. Tu spece i myśliciele zaspali. Wstyd.
bEqAFrJv
erg
7 miesięcy temu
biden ściągnie też Power Rangers
taaa
7 miesięcy temu
antka berecika tam poslijcie i jego rozmodlone szwadrony wot. Zawierza kapitol maryji, pospiewaja, potrzymaja sie za raczki i po problemie
edek
7 miesięcy temu
Demokracja na urlopie a głosy wyborcze suwerena w przydrożnych rowach , to jest obraz współczesnej ameryki .MY też chcieliśmy wybrać prezydenta za pomocą Poczty Polskiej , za miast Adriana byłby Czajkowski oraz tony zagubionych głosów.
rthrt
7 miesięcy temu
polacy wy patrzcie i sie uczcie bo u nas bedzie to samo. Jesli wierzycie w to ze kaczynski odda władze uczciwie i dobrowolnie to sie grubo mylicie.
asdasdas
7 miesięcy temu
zamieszki sprowokowane przez trumpa ? dajcie jego nagranie albo wpis gdzie do nich nawoluje , co wy wygadujecie za glupoty.
Ghjk
7 miesięcy temu
WITAM mogli wezwać Tuska z PO hehe na pewno walczyli by o demokracjie bardzo hehe Po co ty
nick
7 miesięcy temu
"kontrterrorysytczne" - pan redaktor słabo mówić polski .... antyterorystyczny chyba
xzasd
7 miesięcy temu
Jedne z najlepszych jednostek to: Formoza i Mosad.
Ja
7 miesięcy temu
To taka formacją jak WOT PiSu
mirek
7 miesięcy temu
najman sie spoznil,szkoda
bEqAFrJn
darth maul
7 miesięcy temu
Ja to jest, teraz "obrońcy" demokracji z opozycji ubolewają nad tym jak podburzony motłoch wdarł się na Kapitol, gdzie były służby a zapomnieli co robili i mówili jak nasi protestujący blokowali Sejm, jak krytykowali działania służb, stawianie barierek na Wiejskiej. Dlaczego dziennikarze nie przypomną ich wypowiedzi z tego okresu. Niestety "obrońcy" demokracji i sprzyjający im "obiektywni" dziennikarze wyznają filozofię Kalego "Kali ukraść-dobrze, Kalemu ukraść-żle".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić