Szukają 27-letniego turysty. Wyruszył w Pireneje ponad tydzień temu
Hiszpańskie służby poszukują amerykańskiego turysty, Cole'a Hendersona, który zaginął podczas wędrówki w Pirenejach. Od ponad tygodnia nie ma z nim kontaktu.
Hiszpańskie służby prowadzą intensywne poszukiwania zaginionego turysty - 27-letniego Cole'a Hendersona. W akcję zaangażowane są zespoły ratownictwa górskiego oraz śmigłowce. Bliscy zaginionego apelują w mediach społecznościowych o pomoc.
9 lipca młody mężczyzna wybrał się na wędrówkę w parku narodowym Ordesa y Monte Perdid w Pirenejach. Od tamtej pory nie daje znaku życia. Do domu miał wrócić 13 lipca, ale nie pojawił się na lotnisku. Poszukiwania rozpoczęto następnego dnia.
Czytaj także: Zaginęła 22-letnia Diana. Wracała z pracy w środku nocy
Nytimes.com podaje, że 9 lipca ok. godz. 14, Cole wysłał SMS-a do znajomych. Poinformował wówczas, że zaparkował swój samochód i włączył tryb samolotowy w telefonie, by oszczędzać baterię. Wiadomość miał wysłać, przebywając w okolicy góry Perdido, w północno-wschodniej Hiszpanii.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Znów się przebudził. Wyjątkowe obrazki z Islandii
W Pirenejach zaginął 27-letni turysta
Samochód Hendersona znaleziono w miejscowości Torla, po zachodniej stronie wspomnianego parku. Max Senoff, przyjaciel turysty uważa, że Henderson mógł podjąć próbę wspinaczki na Monte Perdido - trzeci co do wysokości szczyt w Pirenejach.
Trasa została sklasyfikowana przez społeczność wspinaczkową jako "Peu Difficile" (PD), co oznacza, że jest "dość trudna". Chociaż drogi PD są często pokonywane bez lin, mogą obejmować strome odcinki wspinaczkowe lub lodowce szczelinowe i często wymagają specjalistycznego sprzętu, takiego jak czekany lub raki - opisuje CNN.
Przyjaciele 27-latka twierdzą, że ten wybrał się na samotną wędrówkę. Poszukiwania trwają, a służby apelują o wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu turysty.
Według nytimes.com, Henderson mieszkał i pracował w Amsterdamie, ale często podróżował. Wakacje spędzał w Hiszpanii. Zanim wyruszył w góry, przebywał w Pampelunie.
Źródło: TVN24, CNN, NY Times