Szwecja. Polak wsiadł do autobusu z siekierą. "Zabiję was wszystkich"

310

Do zdarzenia z udziałem obywatela Polski doszło w piątek 5 marca w Malmö w południowej Szwecji. Agresywny mężczyzna wsiadł do autobusu i zaczął wymachiwać w kierunku pasażerów siekierą. Wykrzykiwał również groźby pod adresem wyznawców islamu, których – jak deklarował – chciał "zabijać".

Szwecja. Polak wsiadł do autobusu z siekierą. "Zabiję was wszystkich"
Pasażerowie autobusu z Malmö byli przerażeni. Agresywny Polak krzyczał, że będzie "zabijał islamistów"

Jak informuje szwedzki dziennik "Aftonbladet", niebezpieczna sytuacja miała miejsce około godziny 16 w autobusie jadącym w kierunku dzielnicy Lindängen. Agresor miał zawiązany na ramieniu kawałek materiału w barwach polskiej flagi oraz zasłoniętą twarz. W jednej ręce dzierżył siekierę.

Gdzie są wszyscy islamiści? Zabiję was wszystkich – miał według świadków krzyczeć agresor.

Szwecja. Polak z siekierą w autobusie. Co się z nim stało?

Jednemu ze świadków udało się ukradkiem zrobić agresorowi zdjęcie. Ponieważ wszyscy bali się ataku ze strony Polaka, nie reagowali na jego zachowanie i czekali, aż opuści on pojazd. Gdy tylko wysiadł na ostatnim przystanku, jeden z pasażerów wezwał na miejsce funkcjonariuszy policji.

Był zamaskowany i machał siekierą. Urządziłby polski dżihad każdemu, niezależnie kim by był – relacjonowała jedna z kobiet obecnych w autobusie.

Na temat zdarzenia zabrała głos Evelina Olsson. Rzeczniczka prasowa policji w Malmö przyznała, że już wcześniej pojawiały się sygnały o agresywnym Polaku. W trakcie aresztowania agresor groził funkcjonariuszom, za co usłyszy zarzuty.

Najpierw szukaliśmy go w centrum Lindängen. Później pojawiły się zawiadomienia o agresywnym mężczyźnie w Söderkulla. Okazało się, że chodzi o jedną osobę – wyjaśniła Evelina Olsson.
Zobacz także: Zobacz też: Więziła syna przez 30 lat. Sąsiedzi niczego nie podejrzewali
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić