Szydło opublikowała wpis. Zobaczcie, co się pojawiło obok

572

"Tysiące pracowników handlu nie będzie mogło spokojnie zasiąść do Wigilii ze swoimi rodzinami, bo jaśniepaństwo musi sobie zrobić zakupy na ostatnią chwilę" - grzmi na platformie "X" (kiedyś Twitter) Beata Szydło, nawiązując do głosowania ws. noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Wpis europosłanki PiS został opatrzony informacją kontekstową, zamieszczaną w celu weryfikacji publikowanych treści.

Szydło opublikowała wpis. Zobaczcie, co się pojawiło obok
Szydło opublikowała wpis. Musicie zobaczyć, co się pojawiło (AKPA, Twitter, @BeataSzydlo, Kurnikowski)

W poniedziałek, 20 listopada do Sejmu wpłynął projekt (autorstwa PiS) noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, który został przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu.

W projekcie, przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zaproponowano, aby Wigilia, która w tym roku przypada w niedzielę, była dniem objętym zakazem handlu.

Wskazano, że rozwiązanie to jest uzasadnione szczególnym czasem, jakim jest Boże Narodzenie oraz spotkaniami rodzinnymi Polaków. Jednocześnie zaproponowano, aby tzw. niedziela handlowa wypadała 10 grudnia. Zgodnie z projektem handel tego dnia miałby się odbywać do godz. 14.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Marek Sawicki

W poniedziałek, 27 listopada posłowie z sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju zajęli się projektem. Propozycja PiS nie uzyskała poparcia.

Pierwsza gorzka piguła dla posłów PiS i odchodzącego rządu. Na Komisji Gospodarki i Rozwoju pada i dopuszczeniu go w niedzielę 10 grudnia. 19 głosów za odrzuceniem. Siedem przeciw. Dla PiS czas zacząć się do tego przyzwyczajać - napisał na platformie X (do niedawna Twitter) dziennikarz Gazety Wyborczej Piotr Miączyński.

Szydło opublikowała wpis. Musicie zobaczyć, co się pojawiło

Na ten wpis zareagowała Beata Szydło. Polityczka nie szczędziła uszczypliwości w stronę Donalda Tuska oraz jego koalicjantów.

Do "gorzkich pigułek" fundowanych im przez sojuszników Tuska to - niestety - będą się musieli przyzwyczaić wszyscy Polacy. Tysiące pracowników handlu nie będzie mogło spokojnie zasiąść do Wigilii ze swoimi rodzinami, bo jaśniepaństwo musi sobie zrobić zakupy na ostatnią chwilę - czytamy.

O tym, że w swoim wpisie Beata Szydło ''mija się z prawdą'', przypomnieli użytkownicy platformy "X". Do wpisu zamieszczonego przez europosłankę PiS dołączono adnotację: "Czytelnicy dodali informacje kontekstowe, które mogą być przydatne dla innych".

Projekt ustawy, który został zaakceptowany przez Komisję Gospodarki i Rozwoju, zakłada, że 24 grudnia (Wigilia Bożego Narodzenia) będzie dniem wolnym od pracy, jeżeli wypadnie w niedzielę. Tak właśnie ten dzień wypada w 2023 roku - sprostowano w notatce.

Oprócz wyjaśnienia zamieszczono również link do strony internetowej sejm.gov.pl, gdzie można sprawdzić przebieg procesu legislacyjnego oraz sprawozdanie Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Uwagi społeczności to użyteczna funkcja platformy, która ma pomóc w walce z wprowadzającymi w błąd treściami.

Warto również wspomnieć, że obojętnie koło słów Beaty Szydło nie mógł przejść były premier Marek Belka. "Fuj! Brzydko tak kłamać" - napisał w komentarzu pod postem polityczki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy, że swój własny projekt przygotowali i złożyli także posłowie Polski 2050 - Trzeciej Drogi. Zakłada on, że tegoroczna Wigilia przypadająca w niedzielę jest dniem wolnym od pracy, natomiast dwie poprzedzająca niedziele, czyli 10 i 17 grudnia br, nie zostaną objęte zakazem handlu.

Źródło: o2.pl, Twitter, PAP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić