Jakub Artych
Jakub Artych| 

Szykuje się kolejny najazd Arabów na Zakopane. Podano datę

11

Już rok temu stolicę polskich Tatr upatrzyli sobie goście z Bliskiego Wschodu. W mediach społecznościowych chwalili się filmikami z Morskiego Oka i Krupówek. Nie przeszkadzał im nawet deszcz. Wygląda na to, że ponownie możemy spodziewać się najazdu Arabów. Padła data.

Szykuje się kolejny najazd Arabów na Zakopane. Podano datę
Szykuje się kolejny najazd Arabów na Zakopane. Podano datę (FORUM, Marcin Szkodzinski / Forum)

W ubiegłym roku wczasowicze z Bliskiego Wschodu chętnie dzielili się w sieci nagraniami z Krupówek i Morskiego Oka.

Skąd tak duże zainteresowanie gości z krajów arabskich Podhalem? Odkryli Zakopane jeszcze przed pandemią. Po okresie ograniczonego ruchu turystycznego wrócili i to w dużo większej liczbie.

Najpierw najbogatsi Arabowie przylatywali do Krakowa, bo mają tam dobre połączenia lotnicze. Z Dubaju i Abu Zabi można bezpośrednio polecieć liniami Wizz Air. Ale dla nich wakacje to trzy tygodnie, miesiąc. Po kilku dniach zwiedzania w Krakowie nudzili się i zaczęli robić wycieczki. Najpierw do Wieliczki, Oświęcimia, a potem w góry. Tak odkryli Zakopane - tłumaczył Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Groźne odkrycie operatora koparki. Natychmiast wezwał służby

Szykuje się najazd turystów. Podano datę

Wszystko wskazuje, że na to, że historia wieloma Arabami w Zakopanem powtórzy się także w tym roku. Jak podkreśla dla PAP Karol Wagner, na koniec czerwca i pierwsze dwa tygodnie lipca jeszcze nie ma pełnego obłożenia w obiektach turystycznych pod Tatrami.

Na ten okres jest około 60 proc. zajętych miejsc noclegowych, zarówno w kwaterach prywatnych, pensjonatach i hotelach o wysokim standardzie. Największą popularnością cieszą się hotele oferujące całe pakiety pobytowe, to znaczy, oprócz noclegu oferują pełne wyżywienie i dodatkowe atrakcje - tłumaczy.

Prawdziwy "boom" ma zacząć się od połowy lipca, a zakończy się po długim weekendzie w sierpniu.

Rynek turystyczny pod Tatrami gwałtownie rozkręci się po 15 lipca. Poza turystami krajowymi bezwzględnie będą pod Tatrami dominowali turyści z Półwyspu Arabskiego. Jeżeli chodzi o turystów zagranicznych, to w dalszej kolejności spodziewamy się gości ze Słowacji i Węgier - podkreśla Wagner.

Jak podaje PAP, ceny wynajmu pokoi na wakacje w Zakopanem zaczynają się od 155 zł za pokój dwuosobowy. Pokoje w hotelu są już dużo droższe.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić