"Ta wojna to szaleństwo". Stanowisko rosyjskiej gazety

Rosyjska "Nowaja Gazieta" w zdecydowanych słowach potępiła inwazję Rosji na Ukrainę. Gazeta pisze wprost: "ta wojna to szaleństwo".

"Ta wojna to szaleństwo". Stanowisko rosyjskiej gazety
Rosyjska gazeta zajęła stanowisko ws. wojny na Ukrainie (Getty Images, Twitter)

"Nowaja Gazieta" to rosyjska gazeta o profilu liberalnym. Ukazuje się w Moskwie oraz niektórych regionach kraju, a nawet poza granicami. Jej redaktorem naczelnym jest Dmitrij Muratow, który w 2021 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla – właśnie za swoją działalność dziennikarską.

Atak na Ukrainę. "Nowaja Gazieta" o inwazji rosyjskich wojsk na sąsiedni kraj

Stanowisko rosyjskiej gazety zostało opublikowane na Twitterze. Członkowie redakcji "Nowaja Gazieta" ostro skrytykowali atak na Ukrainę, a samą wojnę określili "szaleństwem".

Ta wojna to szaleństwo – napisali redaktorzy "Nowaja Gazieta" na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Relacja reportera WP z Ukrainy. "Nikomu nie chciało się w to wierzyć"

Jak podkreślili redaktorzy "Nowaja Gazieta", mieszkańcy Ukrainy nie są wrogo nastawieni do ich kraju. Zdecydowali, że część tekstów w kolejnym numerze zostanie opublikowana zarówno w wersji rosyjskojęzycznej, jak i w języku ukraińskim.

Redakcja nie uznaje Ukrainy za wroga, a języka ukraińskiego za język wroga. Dlatego część ważnych tekstów w piątkowym numerze "Nowaja" opublikujemy po rosyjsku i ukraińsku – zapowiedzieli redaktorzy "Nowaja Gazieta".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić