aktualizacja 

Tajemnicza śmierć młodej kobiety. Jej mąż to rosyjski oligarcha

Irina Izmiestiewa to żona znanego w Rosji oligarchy, byłego senatora Baszkirii. Służby zostały wezwane do jej mieszkania. Niestety, kobieta nie żyła. Jej ciało znaleziono na kanapie.

Tajemnicza śmierć młodej kobiety. Jej mąż to rosyjski oligarcha
Tajemnicza śmierć Iriny Izmiestewy zastanawia Rosjan (Instagram, (prawdopodobnie) Irina Izmiestiewa)

Igor Izmiestiew, który fortunę zbił m.in. na przemyśle naftowym, prywatnie mąż pięknej Iriny, został wydany w ręce policji, gdy w 2005 roku członek zorganizowanej grupy przestępczej Kingisepp zeznał przed sądem, że oligarcha był klientem mafii i m.in. zlecał zabójstwa innych biznesmenów, którzy byli jego konkurentami, podaje Fakt, na podstawie artykułu, który ukazał się na łamach "Nowaja Gaziety". Potem zeznania te zostały potwierdzone także przez szefa grupy, a wkrótce, w 2010 r. były senator Baszkirii został skazany na dożywocie.

Przez cały czas, odkąd Igor Izmiestiew został skazany na więzienie, wiele osób próbowało wyciągnąć oligarchę z więzienia, próbując oczyścić go także z innych zarzutów i oskarżeń. Sprawa rosyjskiego biznesmena jest w Rosji szeroko komentowana, jednak oprócz jego powiązań z mafią teraz opinia publiczna mówi o tajemniczej śmierci jego żony Iriny.

Londyn. Irina Izmiestiewa znaleziona przez przyjaciółkę martwa. "Wyglądała jakby spała na kanapie"

Rosję obiegła wieść o śmierci rosyjskiego oligarchy, która została znaleziona w swoim mieszkaniu w Londynie martwa przez przyjaciółkę Miranda Mirianashvili.

Miała problemy ze zdrowiem, ale nie miała COVID-a. Wyglądała, jakby spała na kanapie - napisała na Instagramie przerażona kobieta.

Krytyk Władimira Putina - biznesmen Jewgienij Cziczwarkin - twierdzi, że to niekoniecznie była śmierć "z przyczyn naturalnych". Jego zdaniem kobieta mogła być zamieszana w spór ws. majątku oligarchy, który odsiaduje wyrok dożywocia. Jak twierdzi - Irina prawdopodobnie ukrywała się przed rządem i wyprowadziła za granice Rosji część należącego do męża kapitału.

Kto zabił żonę rosyjskiego oligarchy? Tego nie wiadomo, jednak w sprawie trwa śledztwo. Być może wkrótce poznamy całą prawdę.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić