Tajemnicza wiadomość obok muru chińskiego. Zdjęcie z Google Maps wywołało poruszenie

4

Użytkownik Reddita pochwalił się odkryciem, którego przypadkiem dokonał za pomocą aplikacji Google Maps. Nieopodal muru chińskiego znalazł tajemniczy napis. Internauci byli zdziwieni, kiedy przetłumaczyli jego treść.

Tajemnicza wiadomość obok muru chińskiego. Zdjęcie z Google Maps wywołało poruszenie
Chiński przekaz propagandowy? Odkrycie dokonano na Google Maps (Google Maps, Mapy Google)

Użytkownik Reddita przypadkiem dokonał frapującego odkrycia na mapach Google. Jak stwierdził, szukał czegoś zupełnie innego, jednak od czasu do czasu, gdy jakaś budowla przychodziła mu do głowy, szukał jej w aplikacji, aby zobaczyć, jak wygląda z poziomu satelity. Wcześniej patrzył na Piramidy w Gizie czy Wieżę Eiffla w Paryżu.

Rozglądałem się po okolicy w poszukiwaniu domu do kupienia. W pewnym momencie pomyślałem sobie, że chciałbym zobaczyć, jak wygląda mur chiński w Google Maps. Wtedy natknąłem się na to - czytamy na Reddicie.

Ogromny napis, który widoczny jest z poziomu satelity nieopodal muru chińskiego, to prawdopodobnie część starej, chińskiej propagandy. Wskazuje na to treść wiadomości.

Lojalny wobec Przewodniczącego Mao - brzmi treść po przetłumaczeniu na język polski.

Napis ten pochodzi więc prawdopodobnie z czasów, kiedy Chinami rządził Mao - okrutny komunistyczny dyktator, który zmarł w 1976 roku. Stał na czele Komunistycznej Partii Chin.

Nie tylko przy murze chińskim. Pozostałości po komunizmie znajdziemy też w Kazachstanie

Warto dodać, że podobne pozostałości po komunistycznych władzach można znaleźć także choćby w Kazachstanie, gdzie znajduje się charakterystyczna, widoczna z poziomu satelity, gwiazda - taka, jaka widnieje na fladze nieistniejącego już ZSRR. Gwiazda ta również powstała, aby oddać hołd upadłemu dziś ustrojowi (zdjęcie poniżej).

Zobacz także: Co czeka Putina? "Przed żadnym sądem nigdy nie stanie"
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić