aktualizacja 

Tajemnicze zgony w klubie nocnym. Nie żyje co najmniej 20 osób

40

W klubie nocnym w East London w RPA znaleziono zwłoki co najmniej 20 młodych osób. Urzędnicy przekazali, że kilka osób jest w stanie ciężkim. Jak dotąd nie jest znana przyczyna tajemniczego incydentu.

Tajemnicze zgony w klubie nocnym. Nie żyje co najmniej 20 osób
W klubie nocnym w RPA w tajemniczy sposób zmarło co najmniej 20 osób (Twitter)

Makabrycznego odkrycia dokonano w Enyobeni Tavern w niedzielę nad ranem. Na miejsce wysłano natychmiast służby ratunkowe. Funkcjonariusze zastali w klubie nocnym tragiczny widok.

Pierwsze doniesienia mówiły o 17 zabitych, ale później służby przekazały informację, że nie żyje co najmniej 20 osób. Nie jest jasne, co spowodowało zgony.

Okoliczności sprawy wciąż są badane – poinformował w rozmowie z kanałem Newzroom Africa rzecznik południowoafrykańskiej policji.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zagadkowa śmierć w klubie nocnym. Media obiegły makabryczne zdjęcia

Przedstawiciel lokalnych służb porządkowych Tembinkosi Kinana przekazał, że ofiary miały od 18 do 20 lat. Lokal został natychmiast zamknięty dla osób postronnych.

Na tym etapie nie chcemy spekulować – dodał Kinana.

Jak donosi SABC News, cztery osoby trafiły do szpitala. Dziennikarze stacji poinformowali, że w klubie nocnym doszło do zbiorowego ataku paniki. Inne media nie potwierdziły jednak tych informacji.

Media społecznościowe obiegły makabryczne zdjęcia z wnętrza klubu nocnego. Widać na nich ciała leżące na podłodze i kanapach.

Wygląda, jakby ofiary podczas zabawy nagle upadły na ziemię – relacjonują mieszkańcy w rozmowie z gazetą Daily Dispatch.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

RPA. W klubie nocnym zginęły co najmniej 20 osoby. Służby badają przyczyny

Rzecznik departamentu zdrowia Prowincji Przylądkowej Wschodniej przekazał, że ciała zostały zabrane do pobliskich kostnic. Tam przeprowadzona ma zostać sekcja zwłok.

Chcemy zrobić to najszybciej, jak to możliwe, aby ustalić prawdopodobną przyczynę śmierci – podkreślił urzędnik.

Na miejsce udał się z ekspertami minister-koordynator służb porządkowych RPA Bheki Cele. Utworzony przez niego zespół ma pomóc wyjaśnić okoliczności tragedii.

Nie możemy w to uwierzyć. Młodzi ludzie, którzy nie byli chorzy; młodzi ludzie, którzy powinni cieszyć się feriami zimowymi wraz ze swoimi rodzinami – stracili w ten sposób życie – stwierdził premier prowincji Oscar Mabuyane.

Obejrzyj także: Tajemnicza śmierć studentów na Uralu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić