aktualizacja 

Tajemnicze zwierzę w Czarnobylu. Nie wiedzą, skąd tam się wzięło

W okolicach opuszczonej wioski Łubianka na zachodzie Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej zaobserwowano ślady zwierzęcia, którego nigdy wcześniej nie widywano w tym rejonie. Stopa tego czworonoga jest zwarta, a między opuszkami prawie nie ma przerw.

Tajemnicze zwierzę w Czarnobylu. Nie wiedzą, skąd tam się wzięło
Pojawił się Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej. "Nigdy wcześniej nie był tu widywany" (Adobe Stock, Facebook)

Naukowcy z Czarnobylskiego Radiacyjno-Ekologicznego Rezerwatu Biosfery zaobserwowali w okolicach opuszczonej wioski Łubianka na zachodzie Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej ślady zwierzęcia, którego nigdy wcześniej nie widywano w tym rejonie. Mowa o szakalu zwyczajnym lub złocistym.

To zwierzę z rodziny psowatych, przedstawiciel rodzaju wilków. Jest do nich podobny, jednak ma wyraźnie węższy pysk, bardziej szpiczasty. Rozmiarem jest mniejszy.

Szakal ma złote, krótkie, szorstkie futro. Zakres jego barwy jest pomiędzy złotym a jasnożółtym kolorem, przechodzącym w kolor brązowy na końcach kończyn.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sandra Dorsz komentuje związek Karoliny Gilon i jej EKS!

Żywi się padliną oraz szybko przystosowuje się do nowego środowiska. Dzięki czemu od początku XXI wieku bardzo szybko rozszerza swój zasięg występowania. Jak widzimy, aż po Czarnobyl.

Naukowcy z Czarnobylskiego Radiacyjno-Ekologicznego Rezerwatu Biosfery w opublikowanym komunikacie podkreślili, że - choć pracownicy rezerwatu widzieli już zwierze - to dotąd nie udało się go jeszcze tam sfotografować.

Już wcześnie natrafiono na wyraźne ślady łap. Co ciekawe, odróżniają się one od wilczych tym, że są bardziej zwarte i prawie nie ma wolnej przestrzeni pomiędzy opuszkami.

Nie wiadomo czy przywędrował do Strefy na stałe, czy tylko czasowo - pisze portal napromieniowani.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić