Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Tajemniczy wpis córki Szojgu. "Mój tata..."

Podziel się:

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu od kilkunastu dni nie pojawia się w przestrzeni publicznej. Izraelski biznesmen Leonid Nevzlin twierdził, że dostał rozległego zawału serca i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Informacje nie zostały jednak potwierdzone. Tymczasem na platformie Telegram pojawił się wymowny wpis córki Szojgu. Pisze w nim o ojcu.

Tajemniczy wpis córki Szojgu. "Mój tata..."
Siergiej Szojgu zniknął z życia publicznego. Głos zabrała córka (Getty Images)

Siergiej Szojgu to rosyjski wojskowy w stopniu generała armii. Od 2012 roku jest ministrem obrony Federacji Rosyjskiej. To jeden z najważniejszych ludzi w układance Władimira Putina.

Jeszcze na początku wojny Szojgu regularnie pojawiał się u boku Putina. Potem jednak, wraz z kolejnymi porażkami armii rosyjskiej, ta intensywność zdecydowała spadała. W przeciągu miesiąca publicznie pokazał się dwa razy: 26 marca oraz 7 kwietnia na sesji rady Dumy.

Problem w tym, że pojawiły się wątpliwości, co do autentyczności nagrań z sesji, a różne źródła podawały, że minister zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. "Szojgu wypadł z gry. Jeśli przeżyje, to niewykluczone, że zostanie inwalidą" - napisał Leonid Newzlin na Facebooku. Czy faktycznie choruje? To nie zostało potwierdzone oficjalnie.

Córka Szojgu zabrała głos

Córka Szojgu - Ksenia jest mocno zaangażowana w politykę, a w marcu na Instagramie poparła rosyjską inwazję w Ukrainie. Tym razem kobieta w swoich mediach społecznościowych opublikowała wiadomość skierowaną do ojca.

31 lat w rządzie. Dokładnie rok temu nakręciliśmy cały film o tej długiej podróży, a ile ciekawych historii tam nie pasowało! - napisała na swoim kanale w serwisie Telegram Ksenia Szojgu. - Moja duma, mój punkt orientacyjny i mój tata. Jestem dumna z bycia twoją córką! - podkreśliła córka wojskowego.

Ksenia nie zdecydowała się publicznie opowiedzieć o tajemniczym zniknięciu ojca. Nie pisze także o jego domniemanej chorobie. A jednak, taki wpis w zaistniałych okolicznościach może uchodzić za bardzo wymowny.

Jak twierdzi Leonid Newzlin, rosyjski biznesmen, który od lat mieszka w Izraelu, Władimir Putin rozpoczął czystki w swoim kręgu w reakcji na doniesienia o kolejnych niepowodzeniach inwazji prowadzonej przeciwko Ukrainie. Co ciekawe, aresztowanym 20 generałom oficjalnie nie zarzuca się błędnych decyzji, które doprowadziły do porażek militarnych Rosji w Ukrainie. Według Newzlina, powodem ich zatrzymania była "defraudacja środków" przeznaczonych na inwazję.

Zobacz także: UE przeznaczy pieniądze na pomoc Ukraińcom w Polsce? Wiceszef MSZ o "zasadzie solidarności"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić