Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Tajna korespondencja. Wyciekły dane na temat szczepionek na COVID-19

10
Podziel się:

Rosyjscy i chińscy hakerzy stali za dwoma ubiegłorocznymi cyberatakami na Europejską Agencję Leków (EMA). O ustaleniach służb poinformował w sobotę holenderski dziennik "De Volkskrant". Do tej pory wiadomo było tylko o jednym ataku.

Tajna korespondencja. Wyciekły dane na temat szczepionek na COVID-19
Hakerzy z Chin i Rosji mieli przeprowadzić w ubiegłym roku ataki na EMA. (Pixabay)

Unijna agencja z siedzibą w Amsterdamie była na początku 2020 roku celem ataków hakerów z Chin. Uzyskali oni wcześniej dostęp do wewnętrznej sieci jednej z niemieckich uczelni. Choć EMA zaprzecza, jakoby włamanie miało miejsce, dziennikarze holenderskiego "De Volkskrant" twierdzą, że atak "do pewnego stopnia się powiódł".

Unijna agencja na celowniku hakerów. Wyciekła korespondencja o szczepionkach

Do drugiego włamania doszło jesienią 2020 roku. Miały stać za nim rosyjskie służby. Włamywacze obeszli system dwustopniowej weryfikacji wewnątrz unijnej organizacji.

Do internetu wyciekła tajna korespondencja dotycząca oceny szczepionek na koronawirusa. W grudniu 2020 EMA stwierdziła, że część korespondencji została zmanipulowana przed publikacją. Dzięki temu sprawcy ataku "chcieli podważyć zaufanie ludzi do szczepionek".

Cyberatak na Europejską Agencję Leków. Mieli stać za nim Rosjanie

Jak twierdzi "De Volkskrant", wyciek korespondencji był pobocznym celem hakerów. Rosjanie mieli być przede wszystkim zainteresowani "klasycznym szpiegostwem gospodarczym". Chcieli dotrzeć do szczegółów zamówień szczepionek na COVID-19 wytworzonych przez Pfziera i Modernę oraz uzyskać informacje o cenie tych preparatów.

Obejrzyj także: 40 mln zł od PFR na "polską" szczepionkę. Co firma zrobi z tymi pieniędzmi?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
obserwator
rok temu
CO TO ZA ARTYKUŁ???>>>masło maślane i nic więcej zero informacji!!! kto Was tam uczy dziennikarstwa?????????????
Jkl
rok temu
Czemu nie napiszecie, co hakerzy tam znaleźli o tych szczepionkach?
RedPill
rok temu
A po co takie artykuły jak ten? Żeby za wszelką cenę namówić ludzi do uczestnictwa w wielkim (niebezpiecznym) eksperymencie medycznym. Ale coraz bardziej zaczynają się oczy otwierać społeczeństwu i zdolność samodzielnego myślenia też powoli wraca.
Aga
rok temu
Artykuł nic nie wnosi, brak info o korespondencji która rzekomo wyciekła na temat szczepionek.
Pitupitu
rok temu
Artykuł to stek bredni. Frajer nie napisał co było w dokumentach i sugeruje, że hakerzy sfałszowali informację o szkodliwości szczepionek. Gdyby mieli publikować fałszywe informacje, to nie zadaliby sobie trudu cyberwłamu.
malkontent
rok temu
kazdy sposób jest dobry aby niedopuścić szczepionek z Chin i Rosji na rynek .
Katastrofa
rok temu
Albo jestem ślepy albo głupi ale niewiem nic o tej tajnej korespondencji - jedyne czego się dowiedziałem że był atak hakerski i że byli to Rosjanie z chińczykami - czyli jak z taśmami obajtka gdzie dowiedziałem się że ma touretta XD
Gość
rok temu
Paranoja starszych i mądrzejszych rozwija się w szybkim tempie a podwykonawcy w obłędzie tresują ludzi celem wprowadzenia nowej normalności, kiedy ciemnogrody się obudzą?
Gosc2
rok temu
Wszystko jest mozliwe
pan polski
rok temu
przecież te szczepionki to ściema, 5-15% zarażonych choruje na covid 19, skuteczność szczepionek też w granicach około 80%, część zaszczepionych choruje a nawet umiera, zatem te 10-20 procent i tak mimo zaszczepienia zachoruje a cześć z nich umrze a więc równie dobrze można podać glukozę, sól fizjologiczną czy witaminę c i efekt będzie podobny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić