Tak 8-latka postanowiła wesprzeć Ukrainę. Jej list wzrusza do łez

Cały świat wspiera Ukrainę i jej mieszkańców. Pomagać można na wiele różnych sposobów. 8-letnia Iris z Irlandii, gdy dowiedziała się o wojnie postanowiła wysłać swoje oszczędności Ukraińcom i przekazać słowa wsparcia. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Tak 8-latka postanowiła wesprzeć Ukrainę. Jej list wzrusza do łez
8-letnia Iris z Limerick w Irlandii postanowiła wysłać wszystkie swoje pieniądze na pomoc Ukrainie. (Twitter)

Niemal cały świat zaangażował się w pomoc Ukrainie. Każda forma wsparcia jest w tym momencie niezwykle potrzebna. Pomagać można poprzez m.in. wsparcie wirtualnych zbiórek na rzecz uchodźców z Ukrainy, przyjęcie ich pod swój dach czy po prostu przygotowanie dla nich posiłku. Każdy, nawet pozornie najbardziej niepozorny gest pomoc jest na wagę złota.

W pomoc Ukrainie zaangażowała się także 8-latka z Irlandii. O sprawie informuje profil Visegrád 24 na Twitterze, który opublikował wzruszający list dziewczynki skierowany do mieszkańców Ukrainy. Oprócz słów wsparcia, dziewczynka postanowiła oddać wszystkie swoje oszczędności.

"8-letnia Iris z Limerick w Irlandii postanowiła wysłać wszystkie swoje pieniądze na pomoc mieszkańcom Ukrainy" - czytamy na profilu Visegrád 24.

Droga Ukraino, Nazywam się Iris. Jest mi bardzo przykro z powodu wojny. Nie jestem z Rosji, pochodzę z Limerick z Irlandii. Mam nadzieję, że większość z was przeżyje. Pieniądze, które wam wysyłam są moje. Ściskam Iris - napisał w liście 8-letnia dziewczynka.

"Chce mi się płakać, taka mała, a ma tak wielkie serce", "To takie piękne, wspaniałe dziecko z wielkim sercem" - komentują internauci.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Wizyta Kamali Harris w Polsce. Jakie tematy poruszy rząd?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić