aktualizacja 

Jechały do Kijowa. Masakra rosyjskich czołgów. "Niesamowite nagranie"

Media społecznościowe obiegło nagranie z drona, na którym widać, jak kolumna rosyjskich czołgów wpada w zasadzkę. Jechały one w stronę stolicy Ukrainy, gdy nagle zostały ostrzelane przez Ukraińców. Zginął dowódca pułku.

Jechały do Kijowa. Masakra rosyjskich czołgów. "Niesamowite nagranie"
Kolumna rosyjskich czołgów w obwodzie kijowskim (Twitter)

Na nagraniu widzimy kolumnę rosyjskich czołgów. Została ona rozmieszczona w pobliżu Browarów w obwodzie kijowskim. Rosyjskie wojska grupują się tam, by okrążyć Kijów po lewej stronie Dniepru.

Niesamowite nagranie z drona przedstawiające zasadzkę na rosyjską kolumnę czołgów z 6. pułku w pobliżu Browarów w obwodzie kijowskim - skomentował pochodzący z Rosji, a mający amerykańskie obywatelstwo Dmitrij Alperowicz, biznesmen z rynku bezpieczeństwa komputerowego.

Na przechwyconym nagraniu słyszmy, że rosyjski oficer informuje przełożonych o zdarzeniu, a ponadto donosi o śmierci dowódcy pułku.

Udar, 6. pułk prawie stracony. Straty są ogromne. Czoło kolumny wpadło w zasadzkę, dowódca zginął - mówi żołnierz.

Tym dowódcą okazał się Andriej Zacharow. W 2016 roku pułkownik został odznaczony przez Władimira Putina.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tyle zostało z rosyjskich czołgów

Ukraińcy nie dali się zaskoczyć Rosjanom i uporali się z częścią czołgów z kolumny. Na Twitterze pojawiły się nie tylko nagrania z drona, ale też z ziemi - widać na nich, że z czołgów niewiele zostało.

Duża ofensywa rosyjska na północny wschód od Kijowa, w mieście Browary, została zatrzymana i całkowicie zlikwidowana przez ukraińskie siły wojskowe i paramilitarne - podaje na Twitterze OSINTdefender.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wzrastają straty Rosji. Z informacji podanych w czwartek przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy wynika, że agresor stracił już 12 tys. żołnierzy. Ponadto Rosjanie mieli utracić 335 czołgów, 1105 bojowych pojazdów opancerzonych, 123 systemy artyleryjskie, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 29 systemów obrony przeciwlotniczej, 49 samolotów, 81 śmigłowców, 526 pojazdów kołowych, trzy jednostki pływające, 60 cystern i 7 bezzałogowców.

Zobacz także: Zakaz eksportu żywności z Ukrainy. Czy ceny pójdą w górę?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić