aktualizacja 

Tak działa propaganda Putina. Rosjanin wywiesił w sklepie tę kartkę

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne dowody na to, jak bardzo indoktrynowani przez władze są Rosjanie. Agencja NEXTA opublikowała fotografię z jednego ze sklepów w Rosji, gdzie właściciel wywiesił wymowną informację z fotografią Joe Bidena.

Tak działa propaganda Putina. Rosjanin wywiesił w sklepie tę kartkę
Rosjanin wywiesił w swoim sklepie kartkę z Bidenem (Twitter, NEXTA)

Atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę został surowo potępiony przez wiele krajów świata. W odpowiedzi na nieuzasadnioną inwazję ukarano Rosjan wieloma sankcjami gospodarczymi. Te przejawiają się m.in. zamknięciem przestrzeni powietrznych dla rosyjskich samolotów, czy wycofaniem się z tamtego rynku większości firm takich jak m.in. Apple, Coca-Cola, IKEA, czy McDonald's. Ponadto rosyjski rubel stał się niemalże bezwartościową walutą.

Nałożone na Rosję sankcję odczuwają najbardziej zwykli obywatele. Kraj znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji gospodarczej, co widać m.in. w rosyjskich centrach handlowych. Większość popularnych sklepów została zamkniętych, a na półkach zaczyna brakować podstawowych produktów żywnościowych takich jak m.in. cukier. Rosjanie z dnia na dzień zostali odcięci od dóbr, do których byli od dawna przyzwyczajeni.

Władze silnie indoktrynują obywateli. Propaganda nie dopuszcza do Rosjan prawdziwych informacji związanych z sytuacją w kraju oraz niezbyt udanymi działaniami armii na terenie Ukrainy. Skalę indoktrynacji pokazuje fotografia wykonana w jednym ze sklepów w Rosji. Właściciel wywiesił tam informację ze zdjęciem Joe Bidena. To właśnie prezydent USA zdaniem przedsiębiorcy jest winowajcą trudnej sytuacji w Federacji Rosyjskiej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Agresja Federacji Rosyjskiej w Ukrainie nadal trwa. Od rozpoczęcia nieuzasadnionej inwazji minął ponad miesiąc i nic nie zapowiada, aby walki miały zakończyć się z dnia na dzień. Ogromne straty poniosły obie strony. Niektóre źródła mówią o śmierci tysięcy ukraińskich cywili oraz kilkunastu tysiącach zabitych żołnierzy wroga.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić