aktualizacja 

Tak mieszka nauczycielka. Ludzie pytają, jak można tak funkcjonować?!

44

Ci ludzie niczego się nie boją. Rachel i Fraser to małżonkowie, którzy wraz z dwójką dzieci zamieszkali w tzw. domku holenderskim zlokalizowanym w lesie. Żyją tam bardzo skromnie, ale szczęśliwie. Nie rezygnują z tego miejsca nawet siarczystą zimą. Co więcej, kiedy na zewnątrz jest mróz, pozwalają pociechom spać na zewnątrz. W ten sposób je hartują.

Tak mieszka nauczycielka. Ludzie pytają, jak można tak funkcjonować?!
Małżeństwo z małymi dziećmi mieszka w lesie. (YouTube, The Off Grid Family)

"Fakt" pisze, że para zbudowała swój raj na ziemi w lesie w Lancashire w Anglii. Wszystko osiągnęli pracą własnych rąk. Ona jest z wykształcenia nauczycielką, a on chirurgiem drzewnym, czyli arborystą. Razem z dziećmi Grace i Albie oraz dwoma psami bez względu na porę roku mieszkają w tzw. domku holenderskim. Nie wyobrażają sobie już powrotu do normalnego życia.

Mieszkają w lesie. Kochają to

Kiedyś mieli zwyczajny dom i wiedli tradycyjne, miejskie życie. Jednak w 2020 r. postanowili wszystko zmienić. Wykorzystali kawałek ziemi, który kupili ponad 20 lat temu za przeszło 15 tys. (przeszło 80 tys.). Tam urządzili swoje wymarzone miejsce na ziemi. Nie zamieniliby je na żadne inne.

Małżonkowie często i chętnie udzielają się w mediach społecznościowych. Prowadzą m.in. kanał na You Tube (@The Off Grid Family). Nagrywają wideo, by pokazać swój styl życia tzw. "off-grid". Co on oznacza? To funkcjonowanie bez podłączenia do mediów, takich jak kanalizacja, woda czy linie elektryczne. O wszystkie te rzeczy muszą zadbać zupełnie sami.

Zobacz także: OFF-GRID WINTER SURVIVAL: SOLAR POWER CHALLENGE UPDATE

Rachel i Fraser kopią rowy oraz gromadzą i filtrują deszczówkę. Obecnie (zimą) prąd pozyskują za pomocą paneli słonecznych. To pozwala im na ograniczenie kosztów utrzymania. - Postanowiliśmy przejść przez zimę bez korzystania z naszego generatora energii, opierając się wyłącznie na energii słonecznej - dodali.

Uprawiamy coraz większą ilość własnej żywności w tunelu foliowym, który zbudowaliśmy na początku ubiegłego roku - przyznają.

Para ma sporo fanów, którzy regularnie śledzą ich życie dzięki mediom społecznościowym. Część z osób nie może wyjść z podziwu, jak można funkcjonować w takich warunkach na własne życzenie.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić