Tak mieszka o. Tadeusz Rydzyk. Jest czego zazdrościć?

199

Ojca Tadeusza Rydzyka nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego postać od lat w Polsce wzbudza wiele emocji. O luksusach, w jakich ponoć pławi się duchowny, od lat krążą legendy. Tym bardziej zaskakiwać może to, jak mieszka.

Tak mieszka o. Tadeusz Rydzyk. Jest czego zazdrościć?
Tadeusz Rydzyk (AKPA, Piętka Mieszko)

Ojciec Tadeusz Rydzyk to z pewnością jeden z najbardziej znanych kapłanów w Polsce. Należący do zakonu redemptorystów założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam od wielu lat przyciąga uwagę mediów, biznesu i elit politycznych.

W jakich warunkach żyje ojciec Tadeusz Rydzyk?

Wiele osób zastanawia się, gdzie i w jakich warunkach mieszka 78-letni duchowny. Niektórzy sugerują, że redemptorysta może liczyć na wielkie luksusy. Jednak on sam zaprzecza tym doniesieniom.

Łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - mówił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki

Tak mieszka Rydzyk

Jak widać, Rydzyk, wbrew przeświadczeniu wielu Polaków, nie mieszka na co dzień w willi z basenem, ani w bogatym apartamencie.

Duchowny, jako zakonnik, żyje w domu zakonnym Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu.

Budynek, w którym mieszka 78-latek, znajduje się na toruńskiej dzielnicy Bielany. Został on wybudowany w 1927 r. Obecnie mieszka tam około 30 osób, o których spokój dba firma ochroniarska. Poczucia bezpieczeństwa dodaje także monitoring.

Z informacji, które pojawiały się w mediach, wynika, że pokój, w którym mieszka jeden z najbardziej znanych kapłanów nie odbiega standardem od pozostałych pomieszczeń. Jest on skromny i znajdują się w nim wyłącznie przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić