o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Tak potraktowali człowieka. Wstrząsające nagranie z Rosji

201
Podziel się

W kolonii karnej w Jarosławiu nad Wołgą miało dochodzić do aktów agresji ze strony strażników. Nagrania ze zdarzeń zostały przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem obrońców praw człowieka zrzeszonych w organizacji Werdykt Społeczny.

Tak potraktowali człowieka. Wstrząsające nagranie z Rosji
Wstrząsające nagranie z Rosji ujrzało światło dzienne. (YouTube)
bDJragpx

Nagrania z kolonii karnej w Jarosławiu opublikowali na swojej stronie internetowej dziennikarze "Nowaja Gazieta". To niezależna rosyjska gazeta ukazująca się w Moskwie, w wybranych regionach Rosji oraz nawet za granicą. Ukazuje się trzy razy w tygodniu.

Rosyjskie kolonie karne. Strażnicy z Jarosławia znęcali się nad więźniami

Wstrząsające nagrania zostały opublikowane przez "Nowaja Gazieta" we wtorek 23 lutego. Materiały miały powstać w latach 2016 i 2017. Widać na nich, jak strażnicy przynależący do Federalnej Służby Więziennej znęcają się nad więźniami.

bDJragpz

Na filmie zarejestrowano, że strażnicy brutalnie bili więźniów przy użyciu pałek. Jedną z ofiar członków Federalnej Służby Więziennej miał być Baża Boczoriszwili. Gruzin trafił do szpitala i finalnie zmarł miesiąc po padnięciu ofiarą przemocy.

bDJragpF

Przedstawiciele Federalnej Służby Więziennej zareagowali na publikację materiałów. Jak wynika z treści oficjalnego oświadczenia, nie pozostawili sytuacji bez reakcji i już kilka lat temu rozpoczęli śledztwo, w wyniku którego wyciągnięto konsekwencje wobec winnych funkcjonariuszy. Część została zawieszona w obowiązkach, inni stracili pracę lub sami trafili do więzienia za znęcanie się nad skazanymi.

Zobacz także: Zobacz też: Były więzień kolonii karnej na Ukrainie oskarża strażników o tortury
bDJragpG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJragqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(201)
JAROSLAW.OVH
1 tyg. temu
Moderatorzy o2.pl widocznie dorabiają na promowaniu s e x stronek. Niektóre komentarze promujące por no strony nie są usuwane przez 17 godzin. Brawo, pora to chyba zgłosić dalej.
red
1 tyg. temu
Za ,,komuny '' jak szedł jeden milicjant to każda ilość ,,żuli'' schodziła mu z drogi a za ,,wolności '' to każda ilość ''policjantów ''schodzi z drogi jednemu żulowi
MUBARAK
1 tyg. temu
DZIKIKRAJ DZIEKIE OBYCZAJE A DEMOKRACJI BRAK
bDJragqb
LUDO
1 tyg. temu
Wiadomo że to nie wczasy . Tak czy siak ruskie służby to cieniasy w porównaniu z tymi z USA . Ci to potrafią naprawdę obrzydzić życie swym arabskim więźniom .
Lii
1 tyg. temu
,,Po padnięciu" - kto pisze artykuły ? Gimba może ?
Najnowsze komentarze (201)
Gość
7 dni temu
A co po by powiedziały ofiary tych czasem bardzo groznych oprawców ? Czy o tym obroncy praw kryminalistów pomyśleli? Najgrozniejszy nawet bandyta ma u nas lepiej za kratami jak zwykly szary czlowiek który żyje według prawa.....szary czlowiek za wszystko musi placic a bandziorów nic nie interesuje wszystko mają bezplatne i jeszcze narzekają, a to jedzonko nie smaczne a to pokoik za ciasny itd..... Jeszcze im odszkodowania placą czasem..... Co za czasy.
Olka
1 tyg. temu
U nas lepiej? Przypomnijcie sobie Igora Stachowiaka. O ilu nie wiemy.
ecik
1 tyg. temu
To u nich jest moderne. A jak się znęcali nad Polakami?.
🦂 skorpion
1 tyg. temu
To terż i nie wczasy w hotelu . A u nas to niby lepiej. Popatrzcie na traktowanie ludzi którzy protestują bo mają prawo zagwarantowane w Konstytucji RP. Co dziennie łamie się zapisy Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej wydając rozporządzenia łamiące Wolność Obywatelską całego 40 milionowego Państwa i jakoś nik tego Nie potępia !!!
Prawda Boli
1 tyg. temu
W koloniach karnych NIE MA LUDZI. Są skazańcy. Są to indywidua skazane za morderstwa, gwałty, pedofilie a to tylko ci mniej ohydni!
Bandyta boi
1 tyg. temu
się tylko silniejszego. Dobroć i przebaczenie uważa za słabość.
Brigadzista A...
1 tyg. temu
Niewinnych nie bili a oberwali BANDYCI co bez litosci bili swe Ofiary podczas napadow i na dobra sprawe ci Bandyci zasluzyli NATO aby takie methody resocjalizacyjne stosowac wobec nich z 6 razy w tygodniu a nie robic sensacje i litowac sie na ruskimi BANDZIORAMI znanymi szeroko w swiecie ze swego ZDZICZENIA i Brutalnosci.Niewinni tam nie tafiaja i Kto niewinien temu wlos z glowy nie spadnie ze strony UGALOWNIKOW.Nawet w Polsce juz ponad 50 lat temu udowodniono naukowo , ze przecietny polski PRZESTEPCA odpowiada za jedno na SIEDEM popelnionych przestepstw ,gdyz pozostalych szesciu jakie On popelnil albo nie zgloszono, albo nie wykryto Sprawcy albo zabraklo dowodow aby Sprawce oskarzyc i skazac a w Rosji to byc moze Bandyta odpowiada za jedno na 25 przestepstw ,totez jest za co palowac.Litowac sie trzeba nad OFIARAMI Bandytow a nie nad Bandytami bo to to samo jak swait by sei LITOWAL nad Zalogami SS Obozow Koncentracyjnych i Obozow Zaglady z epoki NAZIZMU a Ofiary by pomijal i niezauwazal. Ma byc NORMALNIE.Nie dajmy sei manipulowac cynicznym LAJDAKOM, robiacym Poalkom wode i Kashanke z MOZGOW i miejmy swoj ROZUM nawet jak jest tego calkiem niewiele w puszcze czaszkowej.
Llt
1 tyg. temu
"po padnięciu ofiarą przemocy" po prostu wymiata. Dzieci piszą te wypociny czy co?
bDJragpT
🌑🌑🌑
1 tyg. temu
W Polsce ksieza, bezkarnie, gwalca dzieci. Nic dziwnego ze Polska nie ma ani jednego naukowego Nobla.
Jaro Szubin
1 tyg. temu
Rosyjskie Standardy
zigo
1 tyg. temu
u nas więźniowie sami się wieszają by nie sprawiać problemów klawiszom ?
🌘🌗🌖🌕🌔🌓�...
1 tyg. temu
W Polsce ksieza, bezkarnie, gwalca dzieci. Parafianie i politycy stoja obok i sie patrza. Nic dziwnego ze Polska nie ma ani jednego naukowego Nobla.
Maciek
1 tyg. temu
A co to sanatorium po takim pobycie każdy z tych przestępców powinien lać po gaciach na myśl o powrocie tam a nie jak w pl więzieniach z przyjemnością tam wracać szczególnie na zime
podatnik
1 tyg. temu
Wysłać do nich naszych więżniów....zobaczą jak wygląda prawdziwe więzienie....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić