Tak potraktowali człowieka. Wstrząsające nagranie z Rosji

347

W kolonii karnej w Jarosławiu nad Wołgą miało dochodzić do aktów agresji ze strony strażników. Nagrania ze zdarzeń zostały przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem obrońców praw człowieka zrzeszonych w organizacji Werdykt Społeczny.

Tak potraktowali człowieka. Wstrząsające nagranie z Rosji
Wstrząsające nagranie z Rosji ujrzało światło dzienne. (YouTube)

Nagrania z kolonii karnej w Jarosławiu opublikowali na swojej stronie internetowej dziennikarze "Nowaja Gazieta". To niezależna rosyjska gazeta ukazująca się w Moskwie, w wybranych regionach Rosji oraz nawet za granicą. Ukazuje się trzy razy w tygodniu.

Rosyjskie kolonie karne. Strażnicy z Jarosławia znęcali się nad więźniami

Wstrząsające nagrania zostały opublikowane przez "Nowaja Gazieta" we wtorek 23 lutego. Materiały miały powstać w latach 2016 i 2017. Widać na nich, jak strażnicy przynależący do Federalnej Służby Więziennej znęcają się nad więźniami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na filmie zarejestrowano, że strażnicy brutalnie bili więźniów przy użyciu pałek. Jedną z ofiar członków Federalnej Służby Więziennej miał być Baża Boczoriszwili. Gruzin trafił do szpitala i finalnie zmarł miesiąc po padnięciu ofiarą przemocy.

Przedstawiciele Federalnej Służby Więziennej zareagowali na publikację materiałów. Jak wynika z treści oficjalnego oświadczenia, nie pozostawili sytuacji bez reakcji i już kilka lat temu rozpoczęli śledztwo, w wyniku którego wyciągnięto konsekwencje wobec winnych funkcjonariuszy. Część została zawieszona w obowiązkach, inni stracili pracę lub sami trafili do więzienia za znęcanie się nad skazanymi.

Zobacz także: Zobacz też: Były więzień kolonii karnej na Ukrainie oskarża strażników o tortury
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić