o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Tragiczna sobota w Rosji. Katastrofa budowlana za kołem podbiegunowym

2
Podziel się

Zawaliła się część rosyjskiego zakładu metalurgicznego. W wypadku zginęły co najmniej 3 osoby. Już wcześniej zwracano uwagę, że fabryka może nie spełniać podstawowych norm bezpieczeństwa.

Tragiczna sobota w Rosji. Katastrofa budowlana za kołem podbiegunowym
W Norylsku na Syberii zawaliła się część zakładu metalurgicznego (Getty Images)
bEssDHmd

Do tragedii doszło w sobotę z samego rana w Norylsku na Syberii. Zakład należy do państwowego przedsiębiorstwa Nornickel. Wytapiano w nim głównie nikiel oraz pallad.

Rosja. Tragedia w zakładzie metalurgicznym. Nie żyją co najmniej 3 osoby

W 2020 roku w elektrowni należącej do tego samego przedsiębiorstwa doszło do wycieku paliwa. Już wtedy firma znalazła się w centrum uwagi mediów. W odpowiedzi na tamte wydarzenia, przedsiębiorstwo obiecało w ciągu 5 lat zwiększyć wydatki na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom o 100 mld rubli (ok. 5 mld złotych).

bEssDHmf
Ten wypadek pokazuje, że najwyraźniej podjęte przez nas wysiłki nie wystarczą. Bierzemy pełną odpowiedzialność za to co się stało. Zaostrzymy normy bezpieczeństwa. Wyciągniemy także konsekwencje wobec osób, które są bezpośrednio odpowiedzialne za tę tragedię – powiedział dyrektor generalny firmy Nornickel Władimir Potanin.
bEssDHml

Rosja. Zawaliła się część fabryki. Zakład wciąż działa

Położony w Kraju Krasnojarskim zakład przetwórstwa metali ma pomimo wypadku ciągle funkcjonować. Lokalna komisja śledcza wszczęła dochodzenie w sprawie tragedii. Według wstępnych ustaleń, do wypadku miało dojść podczas prac konserwacyjnych, mających na celu umocnienie konstrukcji budynku.

Nornickel to największa firma na świecie produkująca pallad. Jest także globalnym potentatem w dziedzinie wytwarzaniu niklu. Na początku lutego przedsiębiorstwo zostało ukarane za zeszłoroczny wyciek paliwa z elektrowni grzywną w wysokości 2 mld dolarów (ok. 7,4 mld złotych).

bEssDHmm

Obejrzyj także: Zawalił się na rząd samochodów. Wszystko nagrała kamera monitoringu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEssDHmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Nick
6 miesięcy temu
U nas też aby wyssac ale żeby ludziom jakieś minimum zapewnić to musi się coś stać
maciek
6 miesięcy temu
tam wini się byłych komunistów, u nas mówi się że to wola boga
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić