Tak przyszła do syna na zebranie. Kobiety nie wpuszczono do szkoły

431

Isabel Castro udała się na zebranie w szkole, do której uczęszcza jej syn. Młoda kobieta nie została jednak wpuszczona do budynku z powodu... zbyt głębokiego dekoltu. Castro usłyszała, że zanim wejdzie, powinna najpierw zapoznać się z regulaminem.

Tak przyszła do syna na zebranie. Kobiety nie wpuszczono do szkoły
Isabel Castro nie mogła uczestniczyć w zebraniu w szkole swojego syna. Powód? Zbyt wydekoltowana bluzka (Instagram)

Syn Isabel Castro uczy się w Institución Educativa Instituto Técnico Superior Industrial w Soledad w północnej Kolumbii. Matka trojga dzieci udała się na zebranie wspólnie z mężem – Cristianem Caviedesem.

Nie została wpuszczona na zebranie w szkole syna. Szokujący powód

Zebranie było poświęcone zasadom, jakie miały obowiązywać w szkole w związku z pandemią COVID-19. Ostatecznie Castro nie zdołała podzielić się z rodzicami i nauczycielami swoimi spostrzeżeniami – w ogóle nie została wpuszczona do budynku.

Isabel Castro została powstrzymana przed wejściem przez członka szkolnego personelu. Oświadczył on matce ucznia, że nie może dostać się do środka w takim stroju. Polecił również, aby zapoznała się z regulaminem obiektu.

Nie możesz tak przychodzić. Kiedy udajesz się do szkoły, nie możesz być tak ubrana. Przeczytaj regulamin – cytuje członka szkolnego personelu "Mirror".

Matka trojga dzieci nie kryje oburzenia. Uważa, że nie zasłużyła na podobne traktowanie, które określa jako dyskryminację. Po stronie Isabela Castro stoi jej mąż. Mężczyzna podkreśla, że zachowanie personelu szkoły nie różni się od zmuszania mieszkanek Afganistanu do zasłaniania ciała w imię cudzych przekonań religijnych.

Czułam się dobrze ubrana, a fakt, że mam troje dzieci, nie oznacza, że muszę się zakrywać albo nosić coś brzydkiego i ponurego, bez prawa do wyrażania radości życia – dowodziła Isabela Castro (Mirror).
Pomyślcie o wszystkich kobietach, które cierpią nękanie z tego samego powodu, na przykład w Afganistanie – wtórował jej mąż (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Przyszedł na ślub w sandałach i podartych dżinsach. Szokujące zdjęcia ze ślubu rapera
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić