Tak resort zdrowia chce walczyć z pandemią. Mocny komentarz policji

56

Trwa czwarta fala pandemii koronawirusa. Przybywa zakażonych, a policja ma sprawdzać, czy Polacy stosują się do obowiązujących obostrzeń, szczególnie noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach. Onet poinformował, że funkcjonariusze otrzymają nowe zadania.

Tak resort zdrowia chce walczyć z pandemią. Mocny komentarz policji
Policja ma pomóc w walce z koronawirusem (WP)

Ministerstwo Zdrowia szuka sposobów na powstrzymanie pandemii. Nie będzie jednak nowych obostrzeń, jedynie zaostrzone zostanie egzekwowanie obecnych. Resort chce, aby pomogła w tym policja.

Nie może być sytuacji, że w galeriach handlowych są osoby bez maseczek. Dlatego też w tych miejscach pojawią się policjanci, a ochroniarz przy wejściu ma przypominać o jej założeniu - mówił w rozmowie z TVN24 Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Policja ma pomóc w walce z pandemią. Mocny komentarz

Głos w sprawie zabrał Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów. Jest zaskoczony, że resort straszy ludzi policją i mandatami. Uważa, że w ten sposób nie uda się zachęcić nikogo np. do noszenia maseczki.

Oczywiście, że funkcjonariusze będą wypełniać swoje zadania. Policja jest od tego, aby egzekwować obowiązujące prawo. Osoba, która je łamie, musi liczyć się z konsekwencjami, chociażby w postaci mandatu - tłumaczył w rozmowie z Onetem.
Widzę, że urzędnikom Ministerstwa Zdrowia, którzy opracowują strategię walki z COVID-19 i stanowią prawo w tym zakresie, najprościej schować się za policjantami - dodał.

Uważa, że decyzja ministerstwa odbije się szerokim echem. Spodziewa się, że na policję wyleje się teraz fala hejtu. "Nasłuchamy się lamentu o państwie policyjnym" - skwitował.

Koronawirus w Polsce. Pękła kolejna bariera

W piątek odnotowano 8382 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że przekroczona została bariera trzech milionów chorych na COVID-19. Ostatniej doby zmarło 101 osób.

Zobacz także: Kiedy strefy żółte i czerwone? Wiceminister zdrowia enigmatycznie o nowych obostrzeniach
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić