Tak Rosja chce zastąpić McDonald's. Oto możliwe nazwy

Po brutalnym ataku wojsk Władimira Putina na Ukrainę, sieć McDonald's zawiesiła swoją działalność w Rosji. Padły możliwe nazwy firm, które miałyby zastąpić słynne restauracje typu fast food. Wszystkie brzmią komicznie.

Tak Rosja chce zastąpić McDonald's. Oto możliwe nazwy
Rosja chce zastąpić McDonald's. Padły możliwe nazwy (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

McDonald's wycofał się z Rosji. To skutek krwawej wojny w Ukrainie zapoczątkowanej przez Władimira Putina. Sieć restauracji zawiesiła całą działalność w Rosji od 14 marca. Zamkniętych zostało 850 lokali gastronomicznych.

Rosjanie chcą jednak zastąpić McDonald's. Padły możliwe nazwy, które miałyby wejść na lokalny rynek za najpopularniejszą na świecie sieć fast foodów. Zarejestrowano je w rosyjskiej agencji Rospatent, czyli Federalnej Służbie Własności Intelektualnej.

Restauracje McDonald's w Rosji zostały sprzedane rosyjskiej spółce. Od teraz ich właścicielem jest Alexander Govorow. Teraz firma ruszy pod nową nazwą. Jak podaje agencja "Reutera" pod uwagę branych jest kilka opcji.

Nowa nazwa słynnego fast foodu może brzmieć: "Fun and Tasty", "The Same One", "Just Like That" lub "Open Checkout". Jeszcze nie wiadomo, na co ostatecznie zdecyduje się nowy właściciel.

Negocjacje między rosyjską spółką a McDonald's miały trwać długo. Firmie, która wycofała się z Rosji, zależało na tym, by wszyscy pracownicy, którzy byli do tej pory zatrudnieni w McDonald's, nie stracili miejsc pracy. Chodzi o ok. 62 tysiące osób.

W reakcji na rosyjską agresję na Ukrainę działalność w państwie Putina wstrzymało wiele zachodnich firm. Na liście znalazły się m.in.: Apple, Netflix, Airbnb, Bentley, Ikea, Microsoft czy Nike.

Zobacz także: "Pojedynek gigantów". Wielki test frytek z sieci fast food
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić