aktualizacja 

Tak Rosjanie traktują swoich rannych. Nagranie mówi samo za siebie

Rosjanie mogą zostawiać swoich rannych na polu walki. Na jednym z nagrań widać, jak żołnierze spokojnie odchodzą od swojego kolegi, który właśnie został zaatakowany przez ukraińskiego drona. To zachowanie nie łączy się z popularnym w Rosji hasłem "Swoich nie porzucamy".

Tak Rosjanie traktują swoich rannych. Nagranie mówi samo za siebie
Rosjanie zostawili rannego kolegę (Facebook)

Nagranie z linii walki udostępniła 24. Oddzielna Brygada Zmechanizowana imienia Króla Daniela. Żołnierze nie ujawniają, gdzie dokładnie doszło do tego zdarzenia, aby nie ujawniać swoich pozycji. Jest to miejsce, w którym trwają intensywne walki.

Dron zaatakował rosyjskie pozycje. Tak zareagowali żołnierze

Na filmiku widać, jak ukraiński dron atakuje przechadzających się po swoich pozycjach Rosjan. Pocisk trafił jednego z czterech żołnierzy i ranny osuwa się na ziemię. Wyraźnie widać, że potrzebuje pomocy medycznej.

Jednak nie martwi to jego kolegów, którzy spokojnie oddalają się z miejsca ataku. Dopiero po jakiejś chwili jeden z żołnierzy armii Putina odwraca się i patrzy na rannego żołnierza, ale nic nie robi.

"Swoich nie porzucamy"?

Filmik jest sprostowaniem znanego w Rosji powiedzenia: "Swoich nie porzucamy", które ma łączyć Rosjan i świadczyć o tym, że żołnierze tego kraju zawsze trzymają się razem i wspierają się nawzajem. - Batalion nie ma strat, idziemy dalej - ironizują Ukraińcy w sieci.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Duże straty Rosjan

Według ukraińskich danych w ciągu minionej doby straty osobowe wojsk rosyjskich na Ukrainie sięgnęły 200 osób. Ogółem od początku inwazji na Ukrainę Rosjanie stracili ponad 44,1 tys. ludzi - podał sztab w komunikacie na Facebooku w środę rano.

Według liczb podawanych przez stronę ukraińską wojska rosyjskie straciły od 24 lutego 1886 czołgów, 4162 pojazdy opancerzone, 993 systemy artyleryjskie, 263 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 136 systemów obrony przeciwlotniczej, 233 samoloty, 196 śmigłowców, 185 pocisków manewrujących, 792 drony i 15 jednostek pływających.

Zobacz także: Rosja użyła zabronionej broni w Ukrainie. "To najstraszniejsze fajerwerki"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić