Tak się bawią rosyjskie elity. Żona oligarchy jest w Paryżu

Państwa, które stanęły po stronie Ukrainy w wojnie z Rosją, nałożyły na drugi z krajów dotkliwe sankcje. Mimo wprowadzenia ograniczeń znacznie utrudniających sprzymierzeńcom Władimira Putina możliwość przemieszczania się po Europie, jedna z żon oligarchów bawi się w Paryżu.

Tak się bawią rosyjskie elity. Żona oligarchy jest w Paryżu
Elena Płotnikowa jest żoną jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina (Getty Images, Instagram, plotnikova_elena_official)

Jak informuje portal Money, Polska opowiada się za możliwie najostrzejszym zakazem wydawania wiz dla Rosjan. Rząd naszego państwa wprowadził go już w lutym bieżącego roku, taką decyzję podjęli także przedstawiciele władz m.in. Finlandii, Estonii, Łotwy i Danii.

Jest współpracownikiem Putina. Jego żona bawi się mimo sankcji

Jak jednak wynika z ustaleń wolontariuszy prowadzących profil "In Ukraine" na Facebooku, niektórzy przedstawiciele rosyjskiej oligarchii najprawdopodobniej nadal dobrze bawią się w wielu europejskich stolicach. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w przypadku Eleny Płotnikowej.

Elena Płotnikowa jest żoną Władimira Płotnikowa, posła partii Jedna Rosja i współpracownika Władimira Putina. Chętnie zdradza ona kulisy swego luksusowego życia jako przedstawicielki rosyjskiej oligarchii. Pochwaliła się, że obecnie bawi się w Paryżu.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Elena Płotnikowa pokazała na swoim profilu na Instagramie, że zatrzymała się w 5-gwiazdkowym Four Seasons Hotel George V. Cena za spędzenie w nim doby hotelowej wynosi około 7800 złotych. Wolontariusze "In Ukraine" oskarżają przedstawicieli europejskich rządów, że to z winy ich opieszałości żona współpracownika Putina wciąż może pławić się w luksusie i podróżować.

Żona Władimira Płotnikowa, posła Jednej Rosji, obecnie bawi się w wytwornych paryskich restauracjach i hotelach. Dlatego wprowadzenie zakazu wizowego dla Rosjan jest już dawno spóźnione – czytamy na profilu "In Ukraine" na Facebooku.

Francja i Niemcy należą do najostrzejszych przeciwników wprowadzenia zakazu wizowego dla Rosjan. Szczególnie krytykują pomysł, aby uniemożliwiać wjazd osobom niezwiązanym z Kremlem, jak między innymi studenci, naukowcy, artyści czy specjaliści.

Zobacz także: Zobacz też: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić