Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Tak się buduje w Chinach. 10-metrowy blok powstał w 28 godzin

62
Podziel się:

Chińska firma Broad Group wybudowała 10-metrowy blok mieszkalny w nieco ponad jedną dobę - w 28 godzin i 45 minut. Było to możliwe dzięki temu, że budynek ten jest prefabrykowany.

Tak się buduje w Chinach. 10-metrowy blok powstał w 28 godzin
Budynek wybudowany w niewiele ponad 1 dzień (Broad Group)

Budynki prefabrykowane są projektowane tak, aby można je było szybko złożyć. W końcu to duża część ich atrakcyjności. Ciężko byłoby jednak znaleźć budynek, który wznosi się tak szybko, jak niedawno ukończony 10-piętrowy wieżowiec mieszkalny firmy Broad Group, który został zmontowany w nieco ponad jedną dobę.

Wieżowiec powstał w Changsha w Chinach. Zbudowano go przy użyciu systemu prefabrykowanego Living Building firmy Broad Group. Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech tego systemu jest to, że każdy moduł budowlany po złożeniu ma takie same wymiary jak kontener wysyłkowy. Dzięki temu można go bardzo łatwo przetransportować w dowolne miejsce na świecie przy użyciu istniejących metod wysyłki.

Każdy moduł jest prefabrykowany w fabryce i składa się głównie z konstrukcji ze stali nierdzewnej. Obejmuje ona kablowanie, izolację, przeszklenia i systemy wentylacyjne (Broad Group jest również specjalistą od wentylacji).

Krótko mówiąc, podstawową ideą jest zabranie grupy tych modułów wielkości kontenera na plac budowy. Następnie trzeba ułożyć je zgodnie z wymaganiami, przykręcając je na miejscu. Są następnie podłączone do prądu i wody i gotowe do użycia.

Aby przyspieszyć pracę, Broad Group wykorzystała małą armię budowniczych i aż trzy dźwigi. Firma twierdzi, że jej prefabrykowany układ jest bardzo trwały, odporny na trzęsienia ziemi i można go w razie potrzeby zdemontować i przenieść. Firma twierdzi również, że można go wykorzystać do budowy wieżowców mieszkalnych, akademików, hoteli, szpitali i innych.

Broad Group ma naprawdę wielkie ambicje. Uważa, że ​​system można by wykorzystać do budowy wieżowców o wysokości nawet 200 pięter. Dla porównania najwyższy budynek na świecie (Burj Khalifa - przyp.red) ma 163 piętra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
Nemeczek
11 miesięcy temu
1 m to nawet na Chińczyka za nisko... 😜
Ja to Ja
11 miesięcy temu
Znaczy każda kondygnacja ma 1m? to dla kogo to? ha ha
Yarec
11 miesięcy temu
Poprawcie 10 piętrowy, a nie 10m
Życzę
11 miesięcy temu
Wesołych świąt
Janusz
11 miesięcy temu
W internecie jest pełno filmików jakiej jakości jest chińska stał albo co się dzieje z ich wieżowcami. Zasada jest prosta jak chcemy szybko to trzeba mocno przyciąć na jakości.
ui7878
11 miesięcy temu
chyba 40 metrowy :)
litości
11 miesięcy temu
"Tak się buduje w Chinach" A tak się pisze w O2 "10 metrowy wieżowiec" :)
Hmmm
11 miesięcy temu
10 metrowy blok . To maksymalnie parter i dwa piętra . No chyba że Chińczycy jeszcze bardziej zmaleli.
rrs
11 miesięcy temu
Tak się pracuje w Polsce - metry myli się z piętrami i publikuje. A co tam. Polska bylejakość. Potem się dziwimy, że nas nie szanują.
ina
11 miesięcy temu
Kto pisze Wam te opisy? 10 metrowy...
Władimir
11 miesięcy temu
A u nasz w polszy też budowali z gotowych prefabrykatów wielka płyta kiedy chiczycy mieszkali jeszcze w ziemlankach
Radio Erewań
11 miesięcy temu
Nie wybudowany a zmontowany, i nie 10 metrowy a 10 piętrowy. Poza tym wszystko się zgadza. W redakcji już piątek piąteczek piątunio...;p
raczej
11 miesięcy temu
4 pietrowce mają 12-13 m
8787
11 miesięcy temu
Redaktora w polska języka jeszcze się mylić, jak w pośpiechu każą Polaczkom oczy mydlić.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić