oprac. Adam Dąbrowski| 

"Tak się traktuje w Rosji bohaterów". Żołnierza okradli w szpitalu

Przetrwał rzeź w Awdijiwce jako jedyny ze swojej drużyny. 26-letni rosyjski żołnierz, który na froncie stracił kawałek prawej nogi, został okradziony w moskiewskim szpitalu.

"Tak się traktuje w Rosji bohaterów". Żołnierza okradli w szpitalu
Rosyjski żołnierz został okradziony w szpitalu (X)

Rosjanie dają po raz kolejny wyraz braku honoru wobec "swoich" żołnierzy. Młodemu kombatantowi, który leczył się w głównym szpitalu wojskowym w Moskwie, pod koniec lutego skradziono dyplom "Bohatera Rosji", medale, 80 000 rubli (3 502 zł) w gotówce, dokumenty i karty bankowe.

Teraz rosyjska propaganda stara się wykorzystać rosyjskiego żołnierza, który jako jedyny przeżył rzeź jego drużyny w Awdijiwce - na zdjęciu w siedzibie władz Jekaterynburga nie wygląda on na zadowolonego, co również podchwycili internauci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kule ognia na Krymie. Moment ataku na rosyjski okręt

Historia okradzionego żołnierza wywołała oburzenie. Nie brakuje słów współczucia dla młodego Rosjanina jak i drwin. Internauci zwracają uwagę, że Rosja nie dba o swoich bohaterów:

Biedny koleś. Długo po odejściu Putina pozostanie on kaleką i problemami psychicznymi - napisał Aleksander.
Powinien ubiegać się o obywatelstwo ukraińskie. Myślę, że gdzieś będą potrzebne przeprosiny, ale na Ukrainie będzie on znacznie lepiej traktowany niż kiedykolwiek w Rosji - uważa Pete ze Szkocji.

Jeden z amerykańskich komentatorów zauważa, że mundur rosyjskiego żołnierza łudząco przypomina wzory z amerykańskich mundurów bojowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Lepiej wyślijcie go z powrotem na linię frontu, aby mógł zdobyć kolejną premię. Powinien dostać to na co zasługuje - drwi Chris, ze Stanów Zjedoczonych.

Z Rosji drwi także, Andres ze Szwecji, który uważa, że nie warto umierać za kraj, który nie daje dobrego świadectwa, traktując swoich bohaterów źle:

"Ruski Mir". Nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego inne kraje nie miałyby chcieć dzielić się tą cudowną kulturą i doświadczyć jej. Z pewnością warto walczyć i umierać prawda? - grzmi Szwed.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić