Tak skończył "Tajfun". Rosjanie twierdzili, że jest "niezniszczalny"

Ukraińskie Siły Operacji Specjalnych za pomocą miny wysadziły opancerzony pojazd KamAZ "Tajfun", który właśnie transportował rosyjskich żołnierzy na pozycje najeźdźcy. "Tajfun" miał być niezniszczalny, ale trwające zaledwie 15 sekund nagranie pokazuje, że jest inaczej.

Tak skończył "Tajfun". Rosjanie twierdzili, że jest "niezniszczalny"
Ukraińcy zniszczyli rosyjski pojazd opancerzony (Facebook)

O akcji poinformowało Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Zbrojnych Sił Ukrainy na Facebooku. Jak opisuje, na tyłach wroga w obwodzie chersońskim ukraińscy żołnierze przeszkodzili przemieszczaniu się siły żywej Rosjan. Operatorzy zaminowali odcinek drogi, po którym miał przemieszczać się rosyjski pojazd opancerzony z żołnierzami.

Szybka akcja Ukraińców. Wszystko trwa 15 sekund

Potem czekali, aż ciężarówka z najeźdźcami tam podjedzie i zdalnie zdetonowali podłożone ładunki wybuchowe. Efektem szybkiej akcji jest całkowicie zniszczony rosyjski sprzęt i żołnierze. - Zamieniamy wroga w łuczywo - piszą ukraińskie siły.

Cały filmik z akcji trwa zaledwie 15 sekund. Widać na nim, jak pędzący pojazd opancerzony zostaje wysadzony na minie, po czym staje w płomieniach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Niezniszczalna ciężarówka"

Zaprezentowany w 2014 r. Kamaz 63968 Tajfun-K jest pojazdem opancerzonym odpornym na miny, wybuchy i zasadzki. Propaganda przekonuje, że to "niezniszczalna ciężarówka", ale nagranie jest dowodem na to, że wcale tak nie jest. Rosyjska armia rozpoczęła program budowy MRAP w 2010 r., bazując na doświadczeniach z Czeczenii.

Rosyjskie straty podczas inwazji na Ukrainę rosną z dnia na dzień. Ukraińcy zniszczyli już 1338 rosyjskich czołgów, 631 systemów artyleryjskich, 207 samolotów, 174 helikoptery i 13 okrętów wroga.

Na froncie zginęło - jak podaje sztab generalny ukraińskiej armii - już 30,1 tys. rosyjskich żołnierzy. Przypomnijmy, że podczas trwającej 10 lat interwencji w Afganistanie, zginęło tam - według rosyjskich danych - 15 031 żołnierzy.

Zobacz także: Propagandowe telewizory na ulicach Mariupola. Rosja nie odpuszcza
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić