Kolejny triumf Ukraińców. Rosyjski podpułkownik wysłany "do Kobzona"

Ukraińska armia triumfalnie poinformowała o zabiciu kolejnego rosyjskiego dowódcy. To podpułkownik Ołeksandr Dosiagajew, wyróżniony przez dowództwo w konkursie w 2021 roku.

Kolejny triumf Ukraińców. Rosyjski podpułkownik wysłany "do Kobzona"
Kolejny do listy. Ukraińcy zabili rosyjskiego podpułkownika (Siły Zbrojne Ukrainy)

Ukraińska armia szczyci się nowym sukcesem. Kolejny rosyjski dowódca został zabity na terytorium Ukrainy. Tym razem był to podpułkownik Ołeksandr Dosiagajew, dowodzący 104. batalionem szturmowym.

Ukraińcy nie wyjawili, w jaki sposób udało im się zabić Dosiagajewa. Podali jedynie jego stopień wojskowy, pokazali zdjęcie oraz poinformowali, że zabity przez nich dowódca rok temu został wyróżniony w nominacji "Skrzydlatej piechoty" w konkursie "Armia Rosji-2021".

Ale przy spotkaniu ukraińskich żołnierzy mu to nie pomogło. Uwierzcie w Siły Zbrojne Ukrainy! Ukraina wygra! – zapewnia ukraińskie wojsko na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Post zaczyna się w sposób, który może zaskoczyć internautów. Ukraińcy o zabiciu podpułkownika napisali bowiem w ten sposób: "Do vip-ów, fanów twórczości Kobzona dołączył...". O co chodzi? To zwrot używany przez ukraińskie wojsko i internautów. Makabryczny żart polega na tym, że Iosif Kobzon, jeden z największych gwiazdorów radzieckiej i rosyjskiej muzyki popularnej, nie żyje od czterech lat.

To kolejna z wielu dotkliwych strat Rosjan. Cztery dni wcześniej ogłoszono śmierć 63-letniego generała dywizji Kanamata Botaszewa, który był dziesiątym rosyjskim generałem zabitym w Ukrainie. Ukraińskie siły zlikwidowały też ponad 40 pułkowników.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić