Ogólnokrajowe oburzenie w USA. Tym nagraniem wywołał je student z St. Louis

102

W 20. rocznicę zamachów na World Trade Center na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis ustawiono 2977 amerykańskich flag, upamiętniających ofiary terrorystów. Okazuje się, że nie wszystkim się ten pomysł spodobał. Jeden ze studentów został przyłapany na tym, jak wrzuca amerykańskie symbole narodowe do worków na śmieci.

Ogólnokrajowe oburzenie w USA. Tym nagraniem wywołał je student z St. Louis
Fadel Alkilani miał zniszczyć amerykańskie flagi upamiętniające ofiary zamachów na WTC (Twitter)

Fadel Alkilani pełni funkcję przewodniczącego komisji finansowej senatu studenckiego Uniwersytetu Waszyngtona w stanie Missouri. Media społecznościowe obiegło nagranie, jak student zbiera z trawnika przed uczelnią amerykańskie flagi, ustawione w ramach projektu 9/11: Never Forget. Na filmie widać, jak Alkilani pakuje je do niebieskich worków na śmieci.

Postanowił pozbyć się amerykańskich flag. Nagranie wywołało oburzenie

Nagranie opublikowała na Twitterze organizacja Młodzi Amerykanie dla Wolności (YAF). Autorem nagrania jest Nathaniel Hope, członek uniwersyteckiego Kolegium Republikanów. Alkilani pyta go, dlaczego jest filmowany, jednak nie uzyskuje odpowiedzi.

Trochę dziwne, pochodzi ktoś do ciebie i nagle zaczyna cię nagrywać – stwierdza na filmie Fadel Alkilani i odchodzi z workami wypełnionymi amerykańskimi flagami.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nagrany student chwalił się wcześniej swoim zachowaniem w mediach społecznościowych. Krótko po incydencie jego profil stał się jednak prywatny. Wcześniej miał twierdzić, że usunięcie flag to "protest przeciwko amerykańskiemu imperializmowi".

Nagranie wywołało oburzenie wśród komentatorów. Alkilaniemu zarzucono niszczenie symboli narodowych. Student spotkał się z nieprzychylnymi komentarzami.

Jestem nękany przez Republikanów – ocenił na Instagramie.

Student wydał oświadczenie. "Po zamachach z 11 września nasiliła się islamofobia"

W związku z nasilającymi się atakami student postanowił wydać oświadczenie. Stwierdził, że większość medialnych doniesień do "dezinformacja". Dodał, że nie chciał wcale wyrzucić flag, a jedynie zebrać je do worków.

Nie złamałem żadnego uniwersyteckiego przepisu – podkreślił.

Alkilani ocenił również, że "od czasu zamachów z 11 września w Stanach Zjednoczonych nasiliła się islamofobia". Dodał, że "wojnie wywołanej przez USA na Bliskim Wschodzie po zamachach z 11 września 2001 roku zginęło 900 tys. osób".

Muzułmanie tacy jak ja żyją w strachu i doświadczają prześladowań. Nie można używać ofiar zamachu jako politycznej pałki, służącej do promowania imperializmu i islamofobii – ocenił.

Fox News donosi, że Fadel Alkilani próbował zniszczyć flagi już w piątek. Wtedy jednak interweniowały służby porządkowe uniwersytetu. Władze uczelni nie zabrały jak dotąd głosu w sprawie.

Obejrzyj także: Zobacz, jak wywieszać flagę narodową

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić