o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Zniszczono wieniec dla powstańców. Został znaleziony w toalecie

196
Podziel się

Nieznani sprawcy zniszczyli wieniec złożony podczas państwowych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wiązanka w kolorach tęczy została przygotowana przez lewicowych aktywistów. Kwiaty znaleziono następnego dnia w pobliskiej toalecie.

Zniszczono wieniec dla powstańców. Został znaleziony w toalecie
Tęczowy wieniec złożyli w hołdzie powstańcom lewicowi aktywiści (Facebook)
bECyUqRh

31 sierpnia, w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w stolicy odbyła się państwowa uroczystość. Wzięli w niej udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Oddano hołd powstańcom i składano wieńce.

Jedna z kwiatowych wiązek znacznie różniła się od pozostałych. Wieniec był w kolorach tęczy. Okazuje się, że nie wszystkim taki pomysł przypadł do gustu.

bECyUqRj

Tęczowy wieniec pod pomnikiem powstańców. "Chodziło o upamiętnienie osób LGBT"

Tęczowy wieniec przynieśli na uroczystość aktywiści lewicowej organizacji zwanej "Homokomando". Złożyło go dwóch mężczyzn mających na twarzach kolorowe maseczki. Lider organizacji Linus Lewandowski stwierdził, że gest miał jedynie na celu upamiętnienie walczących w Powstaniu osób LGBT.

Chodziło nam o to, by pokazać, że w walce brały udział również osoby nieheteronormatywne i oddać im pamięć (…). Chcieliśmy też podkreślić, że powstańcy walczyli nie tylko o wolną Polskę, ale o wolność i szacunek dla wszystkich – wyjaśnił w rozmowie z noizz.pl.
bECyUqRp

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Tęczowy wieniec wylądował w toalecie

Pomysł tęczowego wieńca nie spodobał się głównie środowiskom narodowym, które nazwały to prowokacją. Okazuje się, że niektórzy przeszli od słów do czynów. Wieniec szybko zniknął spod pomnika Powstania Warszawskiego.

Pozostałości kolorowej wiązanki kwiatowej znaleziono w pobliskiej toalecie. Zdjęcia z miejsca wyrzucenia wieńca opublikowano na Facebooku.

bECyUqRq

Obejrzyj także: Sygnał, który każe zatrzymać się miastu. Co oznaczają syreny 1 sierpnia w godzinę "W"?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECyUqRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
Upadł Rzym, u...
miesiąc temu
Bo tam jest miejsce takich kolorów.
Tak.
2 miesiące temu
Chciałbym tylko wam powiedzieć że homofobię trzeba leczyć.
Walerian
2 miesiące temu
A nie mogli przynieść zwykłego wieńca? Liczy się pamięć a nie pokazanie swojej obecności.
bECyUqRL
Homek
2 miesiące temu
Nie jest żadną tajemnicą, że wśród walczących powstańców byli homoseksualiści. Blisko sto lat temu ludzie którymi narodowcy wycierają dziś sobie gęby nie mieli problemów żeby zaakceptować ich wśród siebie. Natomiast Niemcy... Niemcy homoseksualistów nienawidzili i brutalnie tępili, podobnie jak polscy narodowcy. Paradoksalnie więc narodowcy są w swojej ideologii znacznie bliżsi nazistowskim Niemcom niż powstańcom i Polsce Walczącej.
EL Dario
2 miesiące temu
Typowa tęczowa prowokacja. Nie szanują żadnych świąt i ùczuć ludzkich oprócz tych homo. Ale wiecheć wylądował prawidłowo - dokładnie tam, gdzie jego miejsce.
Kuba
2 miesiące temu
Osoby które wyrzuciły ten wieniec pogardziły powstańcami i ofiarami 2 wojny światowej - powinni odpowiadać karnie za to , żaden patriota by tak nie zrobił - zwykły zdrajca narodu który dzieli obywateli , zwykły zdrajca Polski.
Heh
2 miesiące temu
31 sierpnia już było? Na wakacjach szybciej czas leci ;)
12345
2 miesiące temu
Naczelnik Polski JK też jest nieheteronormatywny
kiki
2 miesiące temu
Taka wiecha nie miała prawa się tam znaleźć. Tacy ludzie na siłe chcą zaistnieć.
Kedar
2 miesiące temu
Boże,chroń mnie przed katolikami...
ddddddd
2 miesiące temu
Trzeba mieć wiele tupetu ,żeby lansować tęczową głupotę podczas obchodów. Przecież na pierwszy rzut oka widać ,że nie chodzi tu o poległych powstańców tylko o wywołanie wielkiego Halo wokół "tęczowych" . TA sama lewicowa grupa tak niedawno wypisywała na pomnikach naszych bohaterów " BUB , HUMUS , WŁOSZCZYZNA " - już zapomnieliście !!! I co raptem się nawróciła ?? Szczyt bezczelności z takim wieńcem przychodzić na obchody.
Daroo
2 miesiące temu
Brawo
Antylgbt
2 miesiące temu
Właściwy wieniec na właściwym docelowo miejscu. To jest kpina. W ubiegłym roku ci sami ludzie (ich środowisko) wulgarnie profanowali obchody powstania (całe grupy i jednostki jak osobnik na balkonie oklepujący genitalia), wielokrotnie podczas przemarszów, czy parad, prócz symboliki religijnej, znieważali także pomniki bohaterów narodowych, a teraz próbują tworzyć parodię aktu upamiętnienia. Wszyscy doskonale wiedzą, jakie wartości cechują tę grupę.
bECyUqRD
slah
2 miesiące temu
A tak krzyczą że jest nie tolerancja... A nawet wieńce składają...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić