aktualizacja 

W takim stroju poszła w góry. Boli od samego patrzenia

76

Zimowe wycieczki w góry mogą okazać się wspaniałą przygodą. Żeby tak było, powinniśmy do wyjścia odpowiednio się przygotować. Zanim wybierzemy się na szlak, warto sprawdzić, jakie warunki panują w górach, by założyć odpowiednie ubranie, które będzie chronić przed mrozem i wiatrem. Sądząc po udostępnionej w sieci fotografii, zapomniała o tej zasadzie pewna turystka, która wybrała się w Pieniny.

W takim stroju poszła w góry. Boli od samego patrzenia
Turyści w Pieninach (Pixabay, Twitter)

Zdjęcie pary udostępniła redakcja "Tygodnika Podhalańskiego" na Twitterze. - 4 stopnie Celsjusza poniżej zera. Ścieżka nad Dunajcem w Szczawnicy - napisali pod zdjęciem dziennikarze "TP".

Na zdjęciu widzimy parę idącą pod rękę po górskim szlaku. Dziewczyna widoczna na fotografii jest ubrana w krótką spódniczkę, futerko i buty za kostkę. Wszystko wskazuje na to, że młoda kobieta nie założyła żadnych rajstop bądź ma na sobie tylko cienkie rajstopy cieliste. Zarówno ona, jak i jej partner, spacerują bez czapki.

I potwierdza się, że tylko gorące dziewczyny wybierają Pieniny - żartują dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Nowoczesny dom z bali z widokiem na Tatry. Koszty utrzymania zaskakują

Wciąż nie wszyscy turyści wybierający się na wycieczki w góry zdają sobie sprawę, że ubiór ma bardzo istotne znaczenie podczas tego typu aktywności. Zły dobór ubrania może mieć nieprzyjemne, a czasami nawet niebezpieczne konsekwencje. Strój w górach powinien zapewnić nam wysoki komfort oraz ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ratownicy górscy wielokrotnie interweniowali w sytuacjach, gdy turyści utknęli na szlaku z powodu wyziębienia, gdyż nie zabrali ze sobą nawet zimowych ubrań.

Jak czytamy na stronie pieniny.com, ekwipunek turysty powinien być odpowiednio dobrany do warunków terenowych. Konieczne są buty na sztywnej, odpornej na ślizganie podeszwie, wysoko sznurowane, chroniące kostkę. Warto także ubrać nieprzemakalną kurtkę i długie spodnie dobrej jakości.

Pracownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelują o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku podczas górskich wędrówek. Do gór trzeba zawsze podchodzić z respektem i obiektywnie oceniać swoje doświadczenie oraz umiejętności - podkreślają ratownicy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić