aktualizacja 

Tak ukraiński żołnierz zareagował na wydarzenia w Rosji: "to jest złoto"

W Rosji wybuchła wojna domowa. Jewgienij Prigożyn, jeszcze do niedawna zaprzyjaźniony z Władimirem Putinem, postanowił nagle wystąpić przeciwko niemu – razem z Grupą Wagnera u boku. Rosjanie są przerażeni, za to Ukraińcy wprost przeciwnie. Tak reagują.

Tak ukraiński żołnierz zareagował na wydarzenia w Rosji: "to jest złoto"
Ukraińcy nie kryją, że wiadomość o wybuchu wojny domowej w Rosji ogromnie ich ucieszyła (Twitter, @Bielsat_pl)

Jewgienij Prigożyn uchodził za jednego z najbardziej zaufanych ludzi Władimira Putina. Właściciel Grupy Wagnera najwyraźniej uznał, że od stania w cieniu prezydenta Rosji bardziej interesuje go obalenie Putina. Do tej pory z podległymi sobie wagnerowcami zdobył już dwa miasta – Rostów nad Donem i Woroneż.

Wojna domowa w Rosji. Ukraińcy reagują na pucz Prigożyna

Jak informuje niemiecki dziennik "Der Spiegel", wśród mieszkańców Rosji wybuchła prawdziwa panika. Mieszkańcy kraju Władimira Putina masowo wykupują bilety lotnicze i nie tylko – zamierzają jak najszybciej wydostać się z kraju.

Mimo że Rostów nad Donem i Woroneż poddały się wagnerowcom praktycznie bez walki, Rosjanie nie kryją obaw, że bunt wszczęty przez Jewgienija Prigożyna z czasem może przekształcić się w krwawe walki wewnętrzne. Zupełnie inne emocje towarzyszą mieszkańcom Ukrainy, którzy nie kryją satysfakcji, że prezydent Rosji i zarazem zbrodniarz wojenny Władimir Putin otrzymał cios ze strony własnego współpracownika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Putin pogrzebał wielki plan. "Ma ogromny problem"

Wśród obywateli najechanego przez Rosję państwa zapanował entuzjazm dla działań podjętych przez "kucharza Putina". Wielu otwarcie przyznaje, że chociaż nie należy do zwolenników ani jednego, ani drugiego zbrodniarza wojennego, z których każdy ma na rękach krew mieszkańców Ukrainy, fakt, że stanęli przeciwko sobie, przyjmują z zadowoleniem.

Jednym z symboli takiego stanu rzeczy stał się film opublikowany przez profil Biełsat TV na Twitterze. Nagranie przedstawia ukraińskiego żołnierza, który ogląda na tablecie wydarzenia rozgrywające się w Rosji, jednocześnie jedząc popcorn.

Tymczasem ukraińscy żołnierze z zainteresowaniem śledzą wydarzenia w Rosji – podpisał filmik jeden z redaktorów Biełsat TV.
To jest złoto – podsumował materiał jeden z komentujących.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Aktualizacja

24.06.2023, godz. 20:30

Po rozkazie Prigożyna wagnerowcy wracają do baz. Marsz na Moskwę został zawieszony.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić