Tak zaparkowali kierowcy w Warszawie. "Tam to standard"

47

Czy kierowcy samochodów mogą parkować swoje pojazdy na chodniku? Tak, ale według określonych zasad. Wszystkie złamało dwóch kierowców na ulicy Nałęczowskiej w Warszawie. – Parkowanie po polsku – komentuje autor zdjęcia.

Tak zaparkowali kierowcy w Warszawie. "Tam to standard"
Parkowanie w Warszawie. Co poszło źle? (Twitter, Bartłomiej Godusławski)

Kierowcy z Warszawy nie mają w Polsce najlepszej reputacji. Często oskarża się ich o agresywną jazdę, egoizm i nagminne łamanie przepisów drogowych. Podobne napięcia na linii mieszkańcy stolicy – reszta kraju nie są zresztą niczym wyjątkowym. Żeby daleko nie szukać, podobne zdanie o kierowcach z Paryża ma reszta Francji. Jeśli jednak ktoś szukałby dowodu na to, że w stereotypie jest ziarnko prawdy, z pomocą przychodzi to zdjęcie opublikowane na Twitterze.

Parkowanie po polsku. Trzecia dekada XXI r. No filter – skomentował ironicznie dziennikarz ekonomiczny Bartłomiej Godusławski, najprawdopodobniej autor zdjęcia.

Na zdjęciu widać białą ciężarówkę zaparkowaną na chodniku. Tylne koła samochodu prawie dotykają schodów wiodących do sklepu, cały chodnik jest zajęty, a kabina kierowcy dodatkowo zajmuje większość pasa ruchu. Tuż obok ktoś inny zaparkował samochód osobowy wprost na drodze, przekątnie do chodnika, dotykając krawężnika jednym kołem. Oba samochody wydają się puste.

Tak zaparkowali kierowcy w Warszawie. "Tam to standard"

Internauci zlokalizowali ulicę, na której można było podziwiać "wyczyn" kierowców. Porównanie z Google Maps pozwala stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, że incydent miał miejsce na ulicy Nałęczowskiej w pobliżu skrzyżowania z Jana III Sobieskiego w Warszawie. – Nałęczowska? Tam to standard ;) – komentują internauci.

A raczej nie dostawa towaru do sklepu w którym nie pomyślano nawet o rampie by wtoczyć wózek z towarem? – zastanawia się inny komentujący.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Parkowanie na chodniku. Kiedy jest to dozwolone?

Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t pod warunkiem że:

  • na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
  • szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
  • pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

W przypadku złamania przepisów dotyczących parkowania na chodniku, na kierowcę może zostać nałożony mandat w wysokości 100 złotych, a do jego konta dopisany zostanie 1 punkt karny.

Zobacz także: Kaczyński zablokował podwyżki? "Stracili panowanie"
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić