o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Taśmy Obajtka. "Gazeta Wyborcza" ujawnia. Lotos odpowiada

39
Podziel się

"Gazeta Wyborcza" opublikowała zapisy rozmowy prezesa PKN Orlen, które mają dowodzić jego rzekomym oszustwom za czasów, kiedy był jeszcze wójtem Pcimia. Spółka odpowiada na zarzuty.

Taśmy Obajtka. "Gazeta Wyborcza" ujawnia. Lotos odpowiada
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. (YouTube)
bDTTaBaZ

Daniel Obajtek prezesem PKN Orlen jest od 2018 roku. Zanim jednak objął to stanowisko, zasiadał w samorządzie. Był wójtem Pcimia. Pojawiły się jednak zarzuty, jakoby ówczesny wójt miał piastować jeszcze jedno stanowisko.

"Gazeta Wyborcza" zarzuciła Obajtkowi, że jako wójt gminy Pcim w latach 2016-2017 współpracował z prywatnym przedsiębiorstwem. Samorządowcy mają w tej kwestii pewne ograniczenia, jednym z nich jest właśnie to, że wójt podczas swojej kadencji nie może zajmować się innym biznesem.

bDTTaBbb

Daniel Obajtek miał z kolei w tym czasie potajemnie kierować spółką TT Plast. "Gazeta Wyborcza" nazwała prezesa Orlenu "cichym wspólnikiem" firmy. Oliwy do ognia dolewa fakt, że spółka ta jest konkurencją firmy Elektroplast.

A prezesowi Orlenu Elektroplast obcy nie jest. Jak podaje "GW", to właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki w biznesie jako 19-latek. Dziennik informuje, że firma ta należy do wuja Daniela Obajtka. Ten miał więc kierować TT Plastem nie tylko na uboczu, ale działając również na niekorzyść wuja i jego działalności. "Wyborcza" zarzuca, że biznesmen chciał "wykończyć" firmę wuja.

Podkreślamy, że wobec Daniela Obajtka, pełniącego od lutego 2018 roku funkcję Prezesa Zarządu PKN ORLEN, żaden sąd nie wydał wyroku stwierdzającego popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa. Zwracamy również uwagę, że zgodnie z przepisami oświadczenia majątkowe Prezesa Zarządu Daniela Obajtka były jawne do 2016 roku - odpowiada Orlen w piśmie przesłanym dla Money.pl.
bDTTaBbh

Jako dowód swoich doniesień, "GW" udostępniła taśmy Daniela Obajtka. Rozmowa miała zostać nagrana w czasie, gdy ten zajmował stanowisko wójta. Z rozmowy z nijakim Szymonem wynika, że Obajtek miał w tym czasie naprawdę wiele do powiedzenia na temat kierowania TT Plastem. Nie jest jednak wiadomo kto i kiedy nagrał rozmową, ani czy jest ona prawdziwa.

Daniel Obajtek nie ma ponadto w zwyczaju odnoszenia się do nagrań, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić - odpowiada Orlen.

Na temat szczerości majątkowej Daniela Obajtka spekulowano już dawno. Prokuratura prowadziło śledztwa w sprawie rzekomego fikcyjnego zakupu granulatu za 700 tys. zł. CBA również nie dopatrzyło się nieprawidłowości. "Gazeta Wyborcza" podkreśla, że śledztwo umorzono, gdy do władzy doszedł PiS.

bDTTaBbi
Jednocześnie stanowczo podkreślamy, że wobec Daniela Obajtka, pełniącego od lutego 2018 roku funkcję Prezesa Zarządu PKN ORLEN, żaden sąd nie wydał wyroku stwierdzającego popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa. Zwracamy również uwagę, że zgodnie z przepisami oświadczenia majątkowe Prezesa Zarządu Daniela Obajtka były jawne do 2016 roku - odpowiada na zarzuty Orlen dla portalu Money.pl.
Zobacz także: "Gazeta Wyborcza" ujawnia taśmy z Danielem Obajtkiem. Komentarz Borysa Budki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTTaBbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
prawda
2 miesiące temu
Wystarczy tego gościa posłuchać i od razu wiadomo że kombinator oraz włazityłek pisiorów- drugi nowak nam rośnie tak jak ceny gazu i paliw bez żadnego powodu....
czarny
2 miesiące temu
To jest twarz PiS-u i jak wiadomo raczej nie do ruszenia dopóki Kaczor rządzi
maciek
2 miesiące temu
Wójt Pcimia prezesem Orlenu. Burmistrz Brzeszcz premierem... Dobra zmiana biało-czerwonej drużyny nastąpiła i Polska wstała z kolan. A kompetencje!? Kto by się przejmował bzdurami takimi jak kompetencje.
bDTTaBbD
dede
2 miesiące temu
znaczy się już go prezes "namaścił" świętymi olejami na premiera, teraz tylko ingres na stołek
jjaaja jak ar...
2 miesiące temu
Dostał nagrodę Człowieka Wolności 2020 od tygodnika "Sieci". Kaczyński tak to uzasadnił:"Jest on nadzieją. Nadzieją dla naszego obozu politycznego, nie jakiej grupy partykularnej, tylko po prostu Polski". Ale jjaaja...nowy "zbawiciel"...
Najnowsze komentarze (39)
Kierowca
2 miesiące temu
Nie tankuję na Orlenie.
kuba
2 miesiące temu
Fikcyjna sprzedaż lub kupno - poświadczenie nieprawdy podatki , w tym VAT może coś udało by się zabezpieczyć do afery VAT
kuba
2 miesiące temu
uzupełniam , jeśli sprzedaż lub kupno jest fikcją to jest poświadczenie nieprawdy , dzieje się też coś podatkami w tym VAT , może w ramach tej nieprawidłowości udało by się coś zabezpieczyć do bilansu afery VAT
kuba
2 miesiące temu
najlepszy , mistrz !!!
FWN
2 miesiące temu
Kruk krukowi oka nie wykole obatelu Obajtek.Sami swoi w PIS-ie,będą bronic się i mataczyć jak tylko się da i nic w tym dziwnego w PKN Orlen kasiorka jemu płynie a trzeba rodzinkię utrzymać swoją,prawda?
suweren
2 miesiące temu
Nie chcemy kolejnego Dyzmy
no coment
2 miesiące temu
według jego własnych oświadczeń majątkowych w czasach Pcimia wydawał 5 razy tyle niż oficjalnie zarabiał
._.
2 miesiące temu
Człowiek Wolności nigdy nie będzie siedział
bDTTaBbv
,proszęopomoc
2 miesiące temu
,, , mam na imię Ola.,Jestem samotną mamą, zanim opowiem ,..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś ..,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Wszystkim dobrej sobotniej nocy .,Ola z Torunia, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul Jana III Sobeskiego 35/7 , '.
...
2 miesiące temu
Widać Orlen komuś przeszkadza ...
Janek
2 miesiące temu
Media nie przychylne Polsce chcą dalej szkodzić . Widać,że ostatnie artykuły uderzające w nasz przemysł są pisane na zamówienie zagranicy.
Gral
2 miesiące temu
Najpierw atak na karabinki Grot a teraz na Orlen przypadek ...
Nijaki
2 miesiące temu
..." z rozmowy z nijakim Szymonem" ? Sami jesteście nijacy.
pytam
2 miesiące temu
Nie dziwi was że te "przekręty" robiono w 2012 roku? Kto wtedy rządził? Komu podlegały służby? Czym się zajmowała niejaka Julia Pitera? I jakie efekty były. Bez odpowiedzi. Bo to co ujawniła GW powinny wykryć służby w 2012 roku.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić