o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Tata chorej Niny załamany. Mówi, co się działo przed sklepem w Lublinie

79
Podziel się

W sobotę w Lublinie doszło do oburzającej sytuacji. Tata chorej na SMA Niny odbierał właśnie plastikowe nakrętki spod sklepu w Czechowie, gdy ktoś ukradł mu telefon komórkowy. W pamięci urządzenia znajdowały się ważne informacje i dokumenty medyczne.

Tata chorej Niny załamany. Mówi, co się działo przed sklepem w Lublinie
Złodziej okradł tatę chorej dziewczynki (Facebook)
bECDCgkB

Do perfidnej kradzieży doszło w sobotę około 10 rano w lubelskim Czechowie. Tata chorującej na rdzeniowy zanik mięśni Niny przyjechał pod tamtejszy sklep Decathlon, by odebrać plastikowe nakrętki. Właśnie wtedy skradziono mu komórkę.

Tacie chorej dziewczynki skradziono telefon

Nie był to zwykły telefon. Dla rodziny chorego dziecka miał wyjątkową wartość, gdyż w jego pamięci znajdowało się wiele kluczowych informacji, dokumentów i kontaktów. O bulwersującym zdarzeniu poinformowano na Facebooku.

bECDCgkD
Są tam wszystkie ważne kontakty do lekarzy, terapeutów, darczyńców, osób organizujących akcje plenerowe. Znajduje się na nim wiele cennych informacji zbiorkowych, dokumenty medyczne. Nikt nie może się skontaktować w sprawie zbiórki. Ten telefon był centrum zarządzania zbiórką Niny - napisano na facebookowej stronie "Nineczka Kropeczka walczy z SMA".

Rodzice Niny apelują do złodzieja zwrot urządzenia, a do społeczeństwa o rozpowszechnianie informacji. "Model Honor 8x w kolorze niebieskim. Cecha charakterystyczną pęknięta szybka przez całą długość ekranu od prawego górnego rogu do lewego dolnego" - dowiadujemy się z posta.

bECDCgkJ

Nina ma dopiero 2 lata, a w 2020 roku usłyszała diagnozę - rdzeniowy zanik mięśni. Chorobę, która powoli zabija mięśnie odpowiedzialne za poruszanie się, a z czasem także te umożliwiające oddychanie.

Ratunek dla dziewczynki jest terapia genowa, która jest nierefundowana i bardzo droga. Rodzice prowadzą w internecie zbiórkę pieniędzy, która może pomóc uratować życie dziecka.

bECDCgkK
Zobacz także: 4-latek tonął nad zalewem Nakło-Chechło na Śląsku. Pijany ojciec siedział w barze
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDCgle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Borys
2 miesiące temu
Co rocznie w ramach konkordatu państwo łoży na kościół 29 miliardów złotych nie milionów tylko miliardów na tych nierobów. Ile za to dzieci można byłoby wyleczyć ??? Już nie wspomnę o tych dodatkowych pieniądzach typu 190 milionów wzeszłym roku na Rydzyka i to są pieniądze udokumentowane ale sporo poszło na lewo jak 3 miliony do Rydzyka na szkolenie jakieś z ministerstwa obrony i wiele innych. A ja operację nogi musiałem zrobić na własny rachunek zapożyczając się u rodziny pomimo tego, że mam ubezpieczenie. A ogólnie z nogą miałem czekać na operację z NFZT-u 3 lata. To dopiero jest meksyk.
Krosta
2 miesiące temu
Ojciec chorego dziecka musi zbierać nakrętki, a "Dobra Zmiana" przyznała sobie właśnie PIĘĆDZIESIĘCIO PROCENTOWE podwyżki.
Franciszek
2 miesiące temu
Jak można wszystko trzymać na telefonie i nie mieć kopii? Czy telefony sie nie psują? Kiedys karta mi się popsula i utracilem wszystkie dane
bECDCglf
Nieznana
2 miesiące temu
Można zgłosić na policję i szybko ustalą gdzie jest telefon bo każdy telefon ma swój numer seryjny który nie da się usuną a można go namierzyć nawet gdy jest wyłączony i znajdą go wszędzie bo to jest numer imei,tylko trzeba dostarczyć go na policję. Ja też tak miała jak synowi ukradli telefon nowy a miałam tam pełno dokumentacji odnośnie choroby syna, choć złodziej wszystko skasował i wyłączył telefon to policja go namierzyła i po paru dniach miałam telefon spowrotem a sprawca został skazany przez sąd. W tym przypadku wystarczy zgłosić i czekać a dane można odzyskać po zgłoszeniu do operatora o duplikacie karty a resztę odzyskać z tak zwanej chmury bo każdy telefon to ma ,życzę powodzenia.
Dorota
2 miesiące temu
Kontakty może być ciężko, ale pozostałe jeśli użytkownik wyraził zgodę na zapisanie na dysku google zdjęć, plików to wszystko tam ma. Nie ważne jaki telefon, ale łącząc się z e-mail pod danym modelem telefonu, który tam jest zapisany można odzyskać zdjęcia, filmy, dokumenty z wielu, wielu lat. Czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, jesteśmy pewni, że z telefonu usunęliśmy wszystko do kosza, kosz wyczyszczony, nic mylnego, na dysku google nic nie ginie, do póki tam porządku nie zrobimy.
Dughfjh
2 miesiące temu
Ojciec chorego dziecka musi nakrętki zbierać aby dziecko ratować , a rząd rozdaje kupę kasy tylko za wypełnienie ankiety w spisie powszechnym. Dajcie jako nagrodę te zakrętki temu pomysłodawcy nagród, a ojcu w zamian ,tamtego pensję razem z planowaną podwyżką.
Jonasz
2 miesiące temu
Co na to wszystko policja? Nie ma w pobliżu kamer?, a jeśli są to spróbować dojść do świadków z czasu zdarzenia , może ktoś coś widział. Ale policja stwierdzi,że nic nie da się zrobić ,chyba ,że pan wskaże sprawcę , sprawa trafi do sądu a po trzech latach postępowania sąd orzeknie małą szkodliwość czynu i wypuści złodzieja który pójdzie znowu kraść i jeszcze wyszkoli kilku innych jak kraść i nie pójść siedzieć. Państwo i polskie prawo pozwala na patologię.
gość
2 miesiące temu
po komentarzach widzę, że patologia sięgnęła bruku w tym chorym kraju. Nieważne co ten pan miał w telefonie,ale to był jego telefon i tyle. Gdyby nie było w nim tak ważnych dla niego info. pewnie nie robiłby żadnego szumu i kupił nowy bo teraz to nie jest aż taki wydatek. A wy komentujący zróbcie zrzutę albo zbierajcie nakrętki i postawcie pomnik anonimowemu złodziejowi. W stawianiu pomników jesteśmy najlepsi.
Zezol
2 miesiące temu
No cóż.... Przykre to zrzucimy się jeszcze na telefon.... Na ŻUŻLU....
UlaB
2 miesiące temu
To nasz ,, wspaniały i dumny " naród. Lublin zaglebie złodziei. Wiem z autopsji.
Sim
2 miesiące temu
Witam, tato Ninki jutro proszę zajść do salonu operatora sieci w której był telefon. Napewno coś zaradzić. Pozdrawiam
Obserwator
2 miesiące temu
Ja już od lat nie słyszałem o kradzieży telefonów. Ale Lubelskie to stan uszkodzonych przez alkohol i dopalacze łbów.
Informatyk
2 miesiące temu
Telefon bez zabezpieczenia ? Bzdury wypisujecie ! Poza tym można na nowym telefonie odtworzyć WSZYSTKO ! Serwis wyda nową kartę z tym samym numerem, telefon ustawi na swoje dane logowania i wszystko wróci tak jak było !
bECDCgkX
Ala
2 miesiące temu
Przeczytałam kilka komentarzy i ogarnął mnie smutek. Ludzie nie potepiają złodzieja, tylko dowalają pokrzywdzonemu, że pewnie zgubił, dlaczego sobie nie wydrukował, że źle przechowywał. Nie i jeszcze raz nie dla takiego myślenia. Ofiara kradzieży powinna liczyć na wsparcie a złodziej na potępienie czynu. Nie umiesz wesprzeć w nieszczęściu - milcz.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić