Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Te osoby nie powinny iść na szczepienie? Nowe, ważne ustalenia medyków

198
Podziel się:

Najnowsze badania to kolejny ważny głos ws. szczepionek przeciwko COVID-19. Brytyjscy naukowcy postanowili odpowiedzieć na pytanie, czy młodzi, zdrowi ludzie w wieku 12-15 lat powinni przyjmować dostępne na rynku preparaty, czy może w ich przypadku szczepienie nie jest zalecane.

Te osoby nie powinny iść na szczepienie? Nowe, ważne ustalenia medyków
Szczepionka przeciwko koronawirusowi a młodzi w wieku 12-15 lat. (Getty Images)

Komitet ds. Szczepień w Wielkiej Brytanii (JCVI) pochylił się nad porównaniem oczywistych pozytywnych skutków zdrowotnych przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 z ewentualnymi negatywnymi, możliwymi konsekwencjami, wynikającymi z podania preparatu młodym w wieku 12-15 lat. Wynik?

Brytyjczycy uznali, że korzyści wynikające z przyjęcia któregokolwiek z preparatów są niewiele wyższe, niż potencjalne negatywne następstwa. Te, niestety, czasami pojawiają się, co ujęte jest w międzynarodowych statystykach.

Naukowcy z JCVI tak uzasadniają swoje zalecenia. Ryzyko ciężkiego przebiegu choroby COVID-19 u młodych, zdrowych osób w wieku 12-15 lat jest niewielkie, więc podanie im szczepionki nie ma, zdaniem brytyjskiego komitetu, większego sensu. To pierwsze takie stanowisko rządowej instytucji na świecie.

W przypadku zdrowych dzieci w wieku od 12 do 15 lat ryzyko ciężkiej choroby COVID-19 jest niewielkie, a zatem potencjalne korzyści ze szczepienia COVID-19 są również niewielkie. Opinia JCVI jest taka, że ​​ogólnie rzecz biorąc, korzyści zdrowotne wynikające z szczepienia przeciwko COVID-19 zdrowym dzieciom w wieku od 12 do 15 lat jest nieznacznie większe niż potencjalne szkody. Biorąc pod uwagę ostrożne podejście, ten margines korzyści jest uważany za zbyt mały, aby wspierać obecnie powszechne szczepienie przeciwko COVID-19 dla tej grupy wiekowej. Będziemy nadal przeglądać dane dotyczące bezpieczeństwa w miarę ich pojawiania się - czytamy w oświadczeniu cytowanym przez Sky News.

Naukowcy podkreślają - chodzi o młode, zdrowe osoby

Warto jednak podkreślić, że badacze mają na myśli tutaj osoby w pełni zdrowie. Co natomiast z osobami, które w tym przedziale wiekowym cierpią na przewlekłe choroby?

W Wielkiej Brytanii ok. 200 tys. chorych dzieci w wieku 12-15 lat powinno zostać zaszczepionych. Są to chorzy z przewlekłymi chorobami nerek, wątroby czy innych narządów. W ich wypadku ewentualne możliwe negatywne konsekwencje podania preparatu są brane pod uwagę, ale nad nimi zdecydowanie przeważają olbrzymie korzyści.

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat ze schorzeniami, przez które narażone są na większe ryzyko ciężkiego COVID-19, powinny otrzymać szczepienie - mówi, cytowany przez Sky News, prof. Wei Shen Lim - przewodniczący komitetu ds. szczepień przeciwko COVID-19 (JCVI).

Warto dodać, że zupełnie inaczej do sprawy podchodzi m.in. brytyjski niezależny organ regulacyjny ds. leków - Agencja Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA). Organ ten zatwierdził szczepionki Pfizera i Moderny dla osób w wieku powyżej 12 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(198)
Piotr
rok temu
To ty przeczytaj - ze zrozumieniem. W książce An Essay on the Principle of Population wydanej anonimowo po raz pierwszy w 1798 r. Malthus zwrócił uwagę na korelacje zachodzące pomiędzy przyrostem ludności a poziomem zamożności społeczeństwa, upatrując we wzroście demograficznym zagrożenie prowadzące nieuchronnie do klęski głodu oraz nędzy. Wychodząc z tego założenia, przeciwstawiał się wszelkiej pomocy materialnej na rzecz ubogich warstw społecznych w Anglii. Był również skrajnym przeciwnikiem egalitaryzmu (a nie, jak niektórzy autorzy uogólniają, socjalizmu) twierdząc, że równość spowoduje jeszcze większy przyrost naturalny prowadzący do klęski głodu". To już się dzieje. Ziemia JEST przeludniona.
Zeed
rok temu
Doradcy medyczni, już po was idą i nie są to wirusy. Rozliczenie stuka do waszych drzwi.
Zeed
rok temu
Mam 53 lata i ostatnią moją chorobą była różyczka w wieku dziecięcym. Czyli jestem odporniejszy niż większość tych młodych lebieg. Pytanie, czy też powinienem przyjąć to dziadostwo?
prawda
rok temu
A z chorobami współistniejącymi też nie powinni być szczepieni ponieważ umierają od szczepionek to fakt
????
rok temu
a kiedyś mówili , ze nawet jak masz katar , to szczepienia nima
8787
rok temu
O czym tu gadać. Korzyści kovidowej mafii i masonerii przecież przewyższają straty materialne, w zdrowiu i życiu reszty ludzkości. A rządy i media trudno powiedzieć że są sprzedajne, one są na postronku wybranych.
eMmm
rok temu
Nedelbaum, sir O'K(r)a$ka, Druh Boruch i Rada Leśnych Dziadków przy Mateuszu nie przyjmują żadnych światowych naukowych dowodów, które nie są zgodne z ustaleniami.
NIezależny
rok temu
A kiedy nasi medrcy covidowi przejrzą na oczy? Argumenty merytoryczne Angole juz podali i...????
koń
rok temu
po co mają żyć, osoby z przewlekłymi chorobami
hary-63
rok temu
Złośliwy agituje do szczepionek bardziej nie sekretarz PZPR do parti w komunie.Dobrze mu płacą za wpis.A może się zaszczepił i dotarło jaki błąd popełnił.Chce innych uszczęśliwić.
hary-63
rok temu
Suweren już szykuje szczypawkę dla polityków.Latarnia i sznur.
Neti
rok temu
Globaliści g20 które chcą depopulacji ludzi ci co są za szczepionkami niech sobie poczytają
Pozdrawiam se...
rok temu
Brak zgody na przymusowe szczepienia na c-19, zwłaszcza dzieci!!! Wszystko się kiedyś kończy, to też. Potem są już tylko rozliczenia w drugą stronę. Proszę wziąć to pod rozwagę.
Nick
rok temu
A po co szczepic tych co są odporni ,nie szkoda szczepionek ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić